czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Już za kilka dni, zaśpiewa Izabella Rzeszowska koncert pod nazwą „Ejli, Ejli”, w związku z obchodami Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zbliża się wyjątkowy koncert, w siedzibie Wojewódzkiego Domu Kultury, już za dosłownie dwa dni. Swój koncert zaśpiewa Izabella Rzeszowska, pod nazwą „Ejli, Ejli”. A całe to muzyczne wydarzenie jest częścią XVI Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Wokalistka wystąpi w towarzystwie pianistki – Teresy Wrońskiej. Dodajemy, że wstęp na koncert jest całkowicie darmowy.

  WDK, który mieści się przy ul. Stefana Okrzei 7 w Rzeszowie, zaprasza już 24 stycznia, na godzinę 18:00, na to muzyczne wydarzenie.

  Artystka, która wystąpi w 2008 roku, została absolwentką studia aktorskiego przy Teatrze Żydowskim im. Estery Rachel i Idy Kamińskich w Warszawie. To także magister pedagogiki oraz kulturoznawstwa. Jest jednocześnie nie tylko piosenkarką, ale też i aktorką. Łączy obie pasje – nie tylko ma na swoim koncie wiele spektakli teatralnych, ale też telewizyjnych koncertów oraz recitali. Można spokojnie określić Izabellę, że jest wszechstronną artystką, z zamiłowaniem do muzyki i teatru. Szczególnie lubi musicale, ale też i odnajduje się perfekcyjnie na scenie związanej ze sztuką dramatyczną. Wokalistka koncertowała do tej pory w wielu miastach poza Polską, ale też związana jest z warszawską sceną Teatru Żydowskiego. Artystka wraca do Rzeszowa z wielkim sentymentem. To tutaj bowiem, mieszkała cała jej rodzina przed II Wojną światową.

  A do tego, akompaniować jej będzie Teresa Wrońska, która jest od 1983 roku kierownikiem muzycznym warszawskiego Teatru Żydowskiego, z którym jest związana dobrze także sama wokalistka. Poza tym, pianistka przygotowuje muzycznie aktorów, komponuje i aranżuje muzykę m.in. „Dybuk”, reż. Sz. Szurmiej, „Monisz” reż J. Rozewicz, „Piękna i Bestia” reż. L. Szurmiej. Także prowadzi warsztaty piosenki żydowskiej, interesując się łącznie z wokalistką bogatą jak się okazuje kulturą właśnie żydowską.

  Przypominamy, że XVI Obchody Dni Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu, trwają od 15 do 27 stycznia 2024 roku, a w całym naszym województwie wiele miast, miasteczek, czy gmin przygotowało specjalne prelekcje, wykłady, sesje naukowe, czy właśnie koncerty, wystawy, pokazy filmowe. Wszystko to, ma na celu uczcić pamięć pomordowanych Żydów, w czasie panowania wojny w Polsce. A wspomnienia ocalałych świadków tych wydarzeń, przypomną, co działo się w tamtym okresie szczególnie w naszym regionie oraz sprawią, że pamięć o nich nigdy nie zaginie. A obchody związane z tym dniem, odbywają się nie tylko w Rzeszowie ale też w Krośnie, Korczynie, Kołaczycach, Przemyślu, Lubaczowie, Jarosławiu, Leżajsku, Mielcu, Błażowej, w Sanoku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com