sobota, 2 marca, 2024
+

  Był poszukiwany, spowodował kolizję i nie miał prawa jazdy

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Funkcjonariusze drogówki w Jasielskim Komisariacie Policji zaangażowani byli w działania na terenie zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły osobówka oraz autobus. W trakcie interwencji ujawniono, że osoba kierująca pojazdem marki Peugeot nie miała wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Co więcej, 20-letni kierowca był poszukiwany przez organy prokuratorskie.

  W miniony piątek po godzinie 21, dyżurny jednostki policji w Jaśle otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w miejscowości Bieździadka. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

  Po przybyciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że kierowca peugeota nie dostosował prędkości do warunków ruchu, co skutkowało utratą kontroli nad pojazdem na prostym odcinku drogi. Następnie pojazd zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z autobusem marki Iveco.

  W trakcie interwencji policjanci stwierdzili, że sprawca kolizji nie posiadał wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu. Dodatkowo, 20-letni mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową Bielsko-Biała-Północ w celu ustalenia jego miejsca pobytu.

  Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny pojazdów, zatrzymali dowody rejestracyjne i odebrali stosowne oświadczenie od mieszkańca gminy Kołaczyce. Wobec niego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com