poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Zapowiadamy, że w niedzielę w Katedrze Rzeszowskiej, po południowej mszy świętej, wystąpi chór chłopięco-męski oraz zespół Acoustic Space!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już pojutrze, w niedzielę, 21 stycznia, po mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 12:00, w rzeszowskiej katedrze, w Kościele Rzymskokatolickim pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, przy al. Generała Władysława Sikorskiego 21 odbędzie się koncert chóru a do tego zaprezentuje się i zagra zespół muzyczny. Podczas Koncertu Kolęd około godziny 13-tej, zaprezentuje się i zaśpiewa Chór Chłopięco-Męski „Pueri Cantores Resovienses” pod dyrygenturą Aleksandry Fiołek-Matuszewskiej. Dodatkowo, cały koncert uświetni zespół Acoustic Space. A wszystko to odbędzie się w świątecznym klimacie. Usłyszymy zatem najpiękniejsze, polskie kolędy.

  Katedralny Chór Chłopięco-Męski „Pueri Cantores Resovienses”, założony w 1985 roku przez Urszulę Jeczeń-Biskupską, początkowo działał przy kościele Podwyższenia Krzyża w Rzeszowie. Przeniesiony do klasztoru oo. Bernardynów w 1986 roku, funkcjonuje pod patronatem Katedry Rzeszowskiej od 1993 roku. Zaangażowany w Polską i Światową Federację „Pueri Cantores”, chór promuje tradycję śpiewu chóralnego i współpracuje z instytucjami kulturalnymi. Po jubileuszu 25-lecia w 2010 roku, Marcin Florczak, a następnie Edyta Kotula, Angela Pacuta, i obecnie Aleksandra Fiołek-Matuszewska, objęli funkcję dyrygenta. Chór regularnie śpiewa podczas liturgii Mszy Świętej w Katedrze Rzeszowskiej, prezentując różnorodny repertuar od muzyki sakralnej po utwory ludowe i patriotyczne.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com