wtorek, 30 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Końcem stycznia w Rzeszowie, przy Grunwaldzkiej odbędzie się dyżur – konsultacje urzędowe dla obywateli Niemiec z Podkarpacia!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Masz obywatelstwo niemieckie? Mieszkasz na Podkarpaciu? Masz problem, ponieważ chcesz pozałatwiać różne urzędowe sprawy? Nie wiesz, gdzie udać się po pomoc? Chcesz się dowiedzieć, jak rozwiązać różne nieścisłości, dotyczące pełnomocnictwa, spadku, otrzymania obywatelstwa niemieckiego, paszportu, aktu urodzenia, czy uwierzytelnienia różnych dokumentów i w wielu, wielu innych sprawach? Dlatego warto też wcześniej zatelefonować i umówić się na konkretną godzinę, na konsultacje z biurem konsul honorowej pod numerem +48 12 424 3000. Możesz także skontaktować się z Działem Prawno-Konsularnym drogą poczty elektronicznej rk-s1@krak.diplo.de, by rozwiązać te wszystkie problemy i pozałatwiać ważne urzędowe sprawy.

    W wiadomości należy podać swoje nazwisko, miejsce zamieszkania, numer paszportu oraz rodzaj sprawy, którą chcesz skonsultować. Dyżur ten będzie odbywał się w piątek, 26 stycznia 2024 roku, w biurze konsul honorowej w Rzeszowie, pani Agnieszki Buk, przy ul. Grunwaldzkiej 28, 35-068 Rzeszów. Zasięgnąć porady mogą wszyscy obywatele Niemiec, którzy mieszkają w województwie podkarpackim. A organizatorem oraz pomysłodawcą tego Dnia Wystąpienia Konsularnego jest Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie.

    Agnieszka Buk jest przede wszystkim konsulem honorowym Niemiec i pracuje na co dzień w Rzeszowie. To także doktor nauk humanistycznych językoznawstwa, ale nie tylko. Jest również tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego. Uczyła się na Uniwersytecie Rzeszowskim, na studiach na kierunku filologia germańska oraz rosyjska. Dodatkowo, ukończyła podyplomowe studia z zarządzania projektami. Jest także adiunktem w Katedrze Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Rzeszowskiego. To koordynatorka Rzeszowskiego Centrum Integracji IOM oraz Centrum Języków Obcych GERMANITAS w Rzeszowie, wiceprezes Stowarzyszenia Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju EKOS, Fundacji Centrum Współpracy Międzynarodowej GERMANITAS oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Rzeszowie. To również członkini Rzeszowskiej Rady Kobiet, w którym to wspiera rozwój wielojęzyczności. To także organizatorka wielu projektów polsko-niemieckich i polsko-niemiecko-ukraińskich. Założycielka Sekcji Filipińskich Sztuk Walki ESKRIMA w Rzeszowie. Interesuje się również kulturą słowiańską, organizując między innymi wieczorki muzyczne.

    A podczas spotkania z biurem p. Agnieszki Buk, będzie możliwość skonsultowania się w sprawie autentyczności podpisu na różnych dokumentach, takich jak pełnomocnictwo. To właśnie taki dokument, szczególnie kiedy któryś członek rodziny przebywa zagranicą, a na przykład w Polsce potrzebny jest jego podpis jest bardzo ważny i potrzebny. Wiele jest takich sytuacji, kiedy podpis osoby, która obecnie znajduje się właśnie dajmy na to w Niemczech jest gdzieś do czegoś potrzebny.

    Kolejną sprawę, jaką można będzie skonsultować z konsulem będzie potwierdzenie danych osobowych i podpisu w aplikacji o wydanie policyjnego zaświadczenia o niekaralności z Niemiec. Każdy zainteresowany, dowie się również, jakie funkcjonuje w Niemczech prawo dotyczące odrzucenia spadku, który pochodził z Niemiec, przed niemieckim sądem spadkowym.

    Konsul podpowie wszystkim zainteresowanym, jak składa się oświadczenie o nowym nazwisku, w przypadku kiedy zawarto związek małżeński, lub gdy urodziło się w którejś rodzinie dziecko i chcemy te dane zanotować do niemieckiego urzędu. Można się także na takich konsultacjach dowiedzieć, jak ubiegać się o niemiecki akt urodzenia dla maluchów, które urodziły się poza granicami Niemiec. Podobnie, na spotkaniu, każdy kto będzie tego potrzebował dowie się, jak składać wniosek o niemiecki akt małżeństwa, które zawarte było poza granicami tego państwa (poza Niemcami). Pani konsul zajmie się także sprawą uwierzytelnienia fotokopii.

    Jak składać wniosek dotyczący potwierdzenia niemieckiego obywatelstwa, lub jego nadania na podstawie art. 116 GG? Jak złożyć dokument o wydanie paszportu tymczasowego ze względu na ograniczenia związane z mobilnością, z możliwością odbioru go w Konsulacie Generalnym lub przesłania drogą pocztową?

    Na te pytania, oraz na wszystkie inne zagadnienia, związane z tą federacją, pani konsul postara się odpowiedzieć, rozwikłać wszelkie wątpliwości, pomóc różne sprawy pozałatwiać. Przypominamy, że konsultacje te odbędą się 26 stycznia, a pani konsul będzie przyjmowała wszystkich, po wcześniejszych zapisach i zgłoszeniach, na numery i adresy podane powyżej, w artykule.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com