środa, 21 lutego, 2024
+

  Inspektor Stanisław Sekuła, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie odchodzi z służby

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Inspektor Stanisław Sekuła, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, zakończył swoją 26-letnią służbę w Policji, przechodząc zasłużenie na emeryturę. Od roku 2019 pełnił funkcję nadzorującą pion logistyczny podkarpackiej Policji. Dzisiaj miała miejsce uroczysta ceremonia pożegnania z okazji jego odejścia.

  W imieniu policjantów z Podkarpacia, nadinspektor Dariusz Matusiak, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie, wyraził wdzięczność za długoletnią, profesjonalną służbę Inspektora Stanisława Sekuły, I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, który po 26 latach pracy przeszedł zasłużenie na emeryturę. Matusiak podkreślił, że dzięki jego zaangażowaniu możliwe było przeprowadzenie wielu istotnych inwestycji.

  W uroczystym spotkaniu uczestniczyli Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. dr Piotr Zalewski oraz insp. Jacek Juwa, dowódcy Oddziału Prewencji Policji oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, duszpasterz Komendy Wojewódzkiej Policji, komendanci miejscy i powiatowi podkarpackiego garnizonu, naczelnicy wydziałów komendy wojewódzkiej, przedstawiciele związków zawodowych policjantów i pracowników Policji w Rzeszowie, a także naczelnicy Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie, Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Rzeszowie oraz Rzeszowskiego Wydziału Biura Spraw Wewnętrznych Policji.

  Inspektor Stanisław Sekuła, urodzony w 1968 roku w Grybowie, absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, rozpoczął służbę w 1997 roku w kompanii patrolowo-interwencyjnej Komendy Rejonowej Policji w Tarnobrzegu. Pełnił funkcje kierownicze jako naczelnik w tarnobrzeskiej jednostce policji od 2009 roku, a w 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

  Związek z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie nawiązał w 2019 roku, obejmując stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji, a od stycznia 2022 roku pełnił funkcję I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

  Inspektor Sekuła był wyróżniony srebrnym medalem za Długoletnią Służbę oraz złotą i brązową odznaką Zasłużony Policjant. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie sprawował nadzór nad pionem logistycznym, dbając o poprawę warunków służby i pracy funkcjonariuszy i pracowników podkarpackiej Policji, m.in. poprzez budowę i modernizację obiektów budowlanych oraz unowocześnianie floty policyjnych pojazdów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com