sobota, 2 marca, 2024
+

  Przed rzeszowską publicznością, w WDK końcem stycznia swój jubileuszowy koncert zaprezentuje Marek Bałata!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W tym roku, artysta, wokalista, muzyk, mistrz Marek Bałata świętuje swoje 40-lecie obecności na scenie. Z okazji tego okrągłego jubileuszu, wystąpi on dla rzeszowskiej widowni, w Wojewódzkim Domu Kultury już niebawem.

  Benefis urodzonego w Rzeszowie, wieloletniego mieszkańca Mielca i szczególnie związanego z Podkarpaciem mistrza muzycznego, jak twierdzi sam artysta nie mógł się odbyć gdzie indziej, niż właśnie w Rzeszowie. Nazywany polskim Bobbym McFerrinem artysta zagra obecnie jeden ze swoich najważniejszych koncertów jeszcze w styczniu, w budynku WDK przy Okrzei. W ten sposób uczci okrągłą rocznicę swojej muzycznej działalności. Już teraz można odebrać na to wydarzenie muzyczne darmowe wejściówki, dostępne w miejscu,  którym odbędzie się cały koncert. Artysta o wyjątkowej skali głosu zaśpiewa między innymi jazzowe standardy oraz największe przeboje Czesława Niemena, ale też własne kompozycje, utwory z różnych spektakli muzycznych, w których w ciągu swojej całej kariery brał udział.

  A cały występ jednego z czołowych polskich wokalistów jazzowych, jednocześnie kompozytora, zarazem aranżera odbędzie się już 27 stycznia, o godzinie 19:00. Całe widowisko muzyczne będzie nosiło nazwę „Marek Bałata 40 lat na scenie”. Dodatkowo, cały koncert będzie wzbogacony rozmowami artysty, który będzie opowiadał między innymi o swojej całej, wieloletniej karierze. Warto przypomnieć, że oprócz interesowania się muzyką, Marek Bałata związany jest także ze sztuką plastyczną, ponieważ ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Można będzie podczas tego wydarzenia zobaczyć archiwalne zdjęcia oraz różne filmy, które przedstawiają muzyka przez te kilkadziesiąt lat swojej działalności na wielkiej scenie.

  Do tego wszystkiego, zagra też zespół, składający się z wybitnych polskich instrumentalistów jazzowych. Między innymi na scenie domu kultury w Rzeszowie pojawi się Dominik Wania, utalentowany muzyk grający na fortepianie.

  Warto dodać, że Marek Bałata oprócz bogatej dyskografii może pochwalić się również uczestniczeniem w wielu projektach muzycznych. Posiada bogaty repertuar, który zawiera oprócz standardów jazzowych, własne kompozycje, pieśni gospel, transkrypcje utworów Fryderyka Chopina, piosenki Krzysztofa Komedy, Zygmunta Koniecznego, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej i Andrzeja Waligórskiego. Muzyk do tego wszystkiego dostał odznaczenie – Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, z kolei niedawno, bo w 2023 roku otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego „Znak Kultury”. Dodajemy, że darmowe bilety na koncert są do odebrania od 15 stycznia 2024 roku. A po więcej informacji, zajrzyj na stronę domu kultury wdk.kulturapodkarpacka.pl.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com