wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Pies tropiący Luks odnalazł sprawcę włamania do kościoła

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci z Przeworska zatrzymali 26-latka, który dokonał włamania do kościoła w Ujeźnie. W trakcie przestępstwa mężczyzna ukradł pieniądze, a także dokonał dewastacji, niszcząc figurki i obraz. Funkcjonariusze, wspomagani przez policyjnego psa tropiącego o ksywce „Luks”, zdołali namierzyć sprawcę. Zatrzymany mężczyzna już usłyszał postawione mu zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  W środę po godzinie 15 dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do kościoła w miejscowości Ujezna. Sprawca, wybijając szyby w oknie, dostał się do środka, skąd wyniósł 200 złotych i dokonał dewastacji, niszcząc dwie figurki oraz obraz.

  Na miejscu włamania policyjny technik zabezpieczył ślady, a także wezwano przewodnika z psem tropiącym. „Luks” skutecznie podjął trop, doprowadzając funkcjonariuszy do domu, w którym mieszkał sprawca. Okazało się, że za włamaniem do kościoła i kradzieżą pieniędzy stoi 26-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

  W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że pod koniec grudnia 2023 roku sprawca dokonał już wcześniejszego włamania do tego samego kościoła, skąd wyniósł 1000 złotych.

  Teraz, za popełnione przestępstwa, 26-latek będzie musiał odpowiedzieć przed sądem, gdzie grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com