wtorek, 27 lutego, 2024
+

  W 670-lecie powstania miasta Rzeszowa, odbędzie się specjalna uroczystość z koncertem w Filharmonii Rzeszowskiej!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W tym roku, cały Rzeszów świętuje 670-lecie powstania miasta. Z tej okazji Prezydent Miasta Rzeszowa, pan Konrad Fijołek zaprasza serdecznie na specjalne obchody tego okrągłego jubileuszu, do Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie. Dokładnie 19 stycznia 1354 roku, ówcześnie panujący król Kazimierz Wielki w Polsce, podarował nasze miasto dyplomacie oraz rycerzowi – Janowi Pakosławicowi, który przyjął nowe nazwisko na Rzeszowski. I tak od tamtej pory, rozpoczęła się bogata historia naszego miasta, która nieprzerwalnie toczy się do dnia dzisiejszego.

  Wydarzenie – „670-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa” odbędzie się w filharmonii 18 stycznia 2024 roku, wieczorem, o godzinie 18:00. A w programie znajdziemy – wręczenie wyróżniania Zasłużony dla Miasta Rzeszowa. Będzie oczywiście także część artystyczna – zagra koncert Mateusz Ziółko razem z Anią Rusowicz. A cały ten muzyczny koncert – odbędzie się pod kierownictwem muzycznym rzeszowianina, kompozytora – Krzysztofa Mroziaka. A orkiestra zagra w składzie – Paweł Wilczyński – gitara, Marcin Jadach – bas, Piotr Budniak – perkusja, Rafał Gańko – trąbka, Jarosław Bothur – saksofon, Krzysztof Mroziak – instrumenty klawiszowe, Kwartet smyczkowy Lejdis Quartet, Sylwester Malinowski – instrumenty perkusyjne, Ewa Siembida-Jachym – wokal, Ewa Niewdana-Hady – wokal, Sylwia Łyko – wokal.

  Podczas imprezy usłyszmy utwory artystów, którzy są szczególnie związani z Rzeszowem. Będzie można zatem posłuchać piosenek Tadeusza Nalepy, Miry Kubańskiej, Stana Borysa, czy Wojciecha Kilara. Całą imprezę poprowadzą Adam Głaczyński oraz Łukasz Błąd. Aby wejść na koncert i tym samym całej wydarzenie, trzeba odebrać bezpłatne wejściówki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com