czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Zbliża się wyjątkowa, 23. edycja koncertu kolęd chórów m.in. ze Słowacji „Soli Deo Gloria” w krośnieńskim sanktuarium!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krośnie odbędzie się wyjątkowe, coroczne wydarzenie, z dwudziestotrzyletnią tradycją. Cała zgromadzona publiczność w kościele będzie mogła posłuchać przepięknych kolęd w wykonaniu w sumie czterech chórów ze Słowacji, z Węgrów oraz z Polski, w tym z Krosna oraz Nowego Targu. Dodajemy, że kościół mieści się przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 30 w Krośnie. To koncertowanie i tym samym, jednocześnie kolędowanie ma długą historię.

  Warto na pewno wziąć w nim udział i warto się na taki koncert wybrać, już 13 stycznia 2024 roku (jest to przyszła sobota), o godzinie 16:00. Euroregionalny Koncert Kolęd „Soli Deo Gloria” skupia chóry także pochodzące spoza granic naszego kraju. To wspaniała inicjatywa. A wystąpią, przed widownią – Chór Św. Michała z Michaloviec (Słowacja), dyr. Róbert Kováč, Chór Mieszany „Gratia Nostra” z Kosd (Węgry), dyr. Gabriella Langné Oláh, Miejski Chór „Gorce” z Nowego Targu, dyr. Zbigniew Huptyś i Dorota Żmuda oraz Chór Mieszany „Echo” RCKP i ZNP z Krosna, dyr. Mariola Rybczak.

  Chór Św. Michała z Michaloviec, założony w 2012 roku, regularnie uczestniczy w festiwalach kościelnych i zdobył liczne nagrody, m.in. Złote Pasmo na VIVA IL CANTO 2023. Chór Mieszany „Gratia Nostra” istnieje od 1992 roku, a w 2021 roku zdobył Złote Pasmo na festiwalu chórów w Berzel. Miejski Chór „Gorce” od 1952 roku prezentuje repertuar inspirowany muzyką Podhala, a Chór Mieszany „Echo” działający od ponad 70 lat jest organizatorem koncertów kolęd „Soli Deo Gloria”.

  Dodajemy, że wydarzenie jest darmowe oraz nie trzeba rezerwować wcześniej żadnych wejściówek, ma patronat medialny Radia Fara, a także jest pod patronatem Prezydenta Miasta Krosna.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com