piątek, 1 marca, 2024
+

  Po raz piąty, w Boguchwale odbyło się „Wspólne kolędowanie”. Jak było na tym wydarzeniu?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już po raz piąty w sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale, niedaleko samego Rzeszowa, odbyło się wyjątkowe wydarzenie, oczywiście w świątecznym klimacie pod nazwą „Wspólne kolędowanie”. Organizatorzy dziękują wszystkim za tak liczne przybycie oraz za wspólne śpiewanie kolęd oraz pastorałek. To wydarzenie, które ma już kilkuletnią tradycję, wpisało się na dobre do kalendarza imprez w Boguchwale. Koncert ten ma bardzo ciekawy charakter. Nie tylko mogliśmy posłuchać ale wspólnie także dołączyć się do śpiewania. Szczególnie, że mieliśmy dostęp do tekstu prezentowanych, granych kolęd oraz pastorałek, a wszystkiemu akompaniowała wspaniała muzyka grana na żywo.

  A zagrali na różnych instrumentach i zaśpiewali do mikrofonu rodzina Stojków: Zbigniew, Grzegorz, Edyta i Anita, rodzina Mozgałów: Andrzej, Urszula, Zosia, Marysia i Antoni, zaproszeni muzycy Joanna Rykała, Marcin Czeluśniak oraz zespół akordeonowy: Piotr Kurzydło, Piotr Szuba i Wiesław Marczak.

  Podczas koncertu można było wspólnie nie tylko pośpiewać najpopularniejsze świąteczne utwory, ale też poczuć świąteczny klimat. Tradycja wspólnego śpiewania kolęd czy pastorałek w Boguchwale na pewno sprawia, że święta Bożego Narodzenia świętujemy, tym samym obchodzimy jeszcze lepiej.

  Wspólne kolędowanie odbyło się 28 grudnia, w „przerwie świątecznej’, w czwartek, późnym wieczorem, o godzinie 19:00, w sali widowiskowej boguchwalskiego domu kultury, przy Placu Rynek 2. A na nim, można było zaśpiewać do takiego akompaniamentu, jak akordeon, gitara, czy kontrabas. Na wydarzenie mógł się wybrać każdy – obojętnie, bez względu na wiek. To była wspaniała okazja, by jednocześnie posłuchać pięknego grania na różnych instrumentach, ale też samemu przypomnieć sobie kolędy oraz pastorałki.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com