niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Już milion pasażerów zostało obsłużonych przez Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartkowe przedpołudnie, 28 grudnia, na lotnisku Rzeszów-Jasionka odbyła się uroczystość związana z odprawą milionowego pasażera w 2023 roku. Rekordowy wynik został świętowany w terminalu pasażerskim, a główną bohaterką tego wyjątkowego momentu była Iwona Kurpiewska z Horyńca Zdroju. Razem z mężem Robertem i synkiem Leosiem przyleciała ona rejsowym lotem Rayanaira z Manchesteru. W trakcie uroczystości swoim występem zaszczyciła ich Justyna Steczkowska, ceniona gwiazda estrady pochodząca z Podkarpacia.

  O wyjątkowej ciężkiej pracy zarządu oraz pracowników portu, zwłaszcza w ostatnim okresie, gdy lotnisko skonfrontowane jest z codziennymi zadaniami z obszaru obsługi pasażerów i ruchem towarowym generowanym przez wojnę na Ukrainie, wyraził się marszałek województwa Władysław Ortyl. Podkreślił, że obecnie jest to najważniejszy port w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jedno z najbardziej znaczących lotnisk w Europie.

  To wydarzenie bez precedensu dla naszego lotniska, ale też jeden z głównych celów zarządu, na czele którego mam przyjemność być. Bardzo ciężko pracowaliśmy na ten cel, bez
  względu na okoliczności, jak pandemia czy wojna, konsekwentnie realizowaliśmy wcześniej
  przyjęty plan rozwoju spółki. Rozbudowaliśmy siatkę połączeń o oczekiwane kierunki, jak Rzym czy Mediolan, odbudowaliśmy ruch po pandemii połączeniami do Monachium czy Nowego Jorku i wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom naszych pasażerów, którzy chcą latać na
  wakacje z naszego lotniska. Konsekwentnie rozwijaliśmy więc segment czarterowy, który w kilka lat urósł od poziomu 60 tysięcy do 230 tysięcy osób rocznie. Dzięki temu wchodzimy do ekstraklasy lotnisk regionalnych i będziemy już inaczej postrzegani przez naszych partnerów
  biznesowych. Na ten sukces złożyła się dobra, zespołowa praca. Potrafimy sprawnie połączyć realizację dużych operacji cargo z rozwojem w segmencie pasażerskim

  Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

  Władysław Ortyl zaznaczył również, że rozwój portu jest możliwy dzięki zaangażowaniu samorządu województwa oraz dobrej współpracy z Polskimi Portami Lotniczymi, które są współwłaścicielem tego lotniska.

  Milionowa pasażerka, pochodząca z Horyńca Zdroju, została obdarowana nagrodami od lotniska, takimi jak zestaw walizek czy pobyt w saloniku VIP, a także od partnerów, takich jak firmy Baltona i Lagardere, które zapewniają pasażerom relaks w strefach komercyjnych lotniska. Dodatkowo, otrzymała voucher na wczasy z biura podróży Coral Travel z Jasionki oraz romantyczny weekend w Bieszczadach w hotelu Skalny SPA.

  Dotychczasowy rekord podrzeszowskiego lotniska pochodził z roku 2019, kiedy odprawiono 772 tysiące osób. Teraz ten wynik został niemalże przebity o 30 procent, a rok jeszcze się nie zakończył.

  W szczycie sezonu letniego tego roku lotnisko oferowało rekordową liczbę połączeń, umożliwiając podróżnych skorzystanie z 24 kierunków do 13 różnych krajów. Pojawiły się także nowości, takie jak loty do Rzymu (oferta Wizz Air), Mediolanu (LOT) oraz czarterowe rejsy do Podgoricy, Kefalonii i Marsa Alam. W 2023 roku najwięcej pasażerów przewiozły linie lotnicze Ryanair, PLL LOT oraz przewoźnicy czarterowi. Warszawa, Londyn i Antalyia utrzymały się jako najbardziej oblegane kierunki, wciąż pełniące rolę „stolicy” lotów czarterowych.

  Nieoczekiwaną atrakcją wydarzenia był recital Justyny Steczkowskiej. Gwiazda wystąpiła specjalnie dla milionowej pasażerki, wykonując przy jej udziale piosenkę „Za dużo wiesz”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com