czwartek, 29 lutego, 2024
+

  Teresa Kubas-Hul mianowana nowym wojewodą podkarpackim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W środę 20 grudnia Wojewoda Teresa Kubas-Hul odebrała oficjalny akt powołania, który został podpisany przez premiera Donalda Tuska. Warto dodać, że dokument ten został przekazany osobiście przez Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Tomasza Szymańskiego.

  Teresa Kubas-Hul zdobyła wykształcenie ekonomiczne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Filia w Rzeszowie. W latach 1993-1994, jako stypendystka Programu USAID zorganizowanego przez Georgetown University, kontynuowała naukę z zakresu bankowości, zarządzania i marketingu na State University of New York w USA.

  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki

  Przez długi okres czasu poświęcała się pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej na realizację różnorodnych projektów związanych z rozwojem regionalnym. W latach 1995–2008 pełniła funkcję w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Ponadto, zajmowała stanowisko wicedyrektora podkarpackiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w latach 2000–2002 oraz była wiceprezesem zarządu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w latach 2013-2016. Teresa Kubas-Hul była także członkiem zarządu wojewódzkiego Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, zarządu Fundacji Programów Pomocowych dla Rolnictwa FAPA, a także pełniła funkcję doradcy wojewody podkarpackiego ds. funduszy unijnych i wykładowcy w WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

  W okresie od 2006 do 2018 roku Teresa Kubas-Hul sprawowała mandat radnej sejmiku województwa podkarpackiego. Pełniła różne funkcje, m.in. była wiceprzewodniczącą sejmiku podczas III kadencji, przewodniczącą sejmiku podczas IV kadencji, wiceprzewodniczącą komisji budżetu, mienia i finansów, oraz przewodniczącą klubu radnych podczas V kadencji.

  W dniu 20 grudnia 2023 roku premier Donald Tusk mianował Teresę Kubas-Hul na stanowisko Wojewody Podkarpackiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com