sobota, 2 marca, 2024
+

  Skandal w sejmie z udziałem posła Konfederacji z Podkarpacia Grzegorza Brauna

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Grzegorz Braun, wybrany z okręgu 23 na Podkarpaciu poseł Konfederacji, został przyłapany na używaniu gaśnicy w holu sejmowym, zgasił świece chanukowe. W związku z tym incydentem Marszałek Sejmu Szymon Hołownia wykluczył Brauna z obrad i zapowiedział złożenie wniosku do prokuratury.

  Marszałek Szymon Hołownia określił sytuację jako „absolutnie skandaliczną”. Dodatkowo, poinformował, że prezydium Sejmu nałożyło na Brauna karę w postaci pozbawienia go połowy uposażenia na trzy miesiące oraz całości diety na pół roku. Marszałek Sejmu przekazał również, że prezydium upoważniło Kancelarię Sejmu do złożenia zawiadomień w tej sprawie do prokuratury.

  Jak podaje TVN 24 we wtorek 12 grudnia po południu Grzegorz Braun, poseł Konfederacji, postanowił skorzystać z gaśnicy znajdującej się na sejmowym korytarzu. Podszedł do świec chanukowych, które były częścią uroczystości związanej z żydowskim świętem Chanuki, i zgasił je, zakłócając tym samym odbywający się w Sejmie obrządek religijny.

  We wtorek 12 grudnia odbywała się w Sejmie uroczystość poświęcona Chanuce, podczas której tradycyjnie zapala się świece na dziewięcioramiennym świeczniku, zwanej chanukiją. Tego typu uroczystości miały miejsce w Sejmie od 17 lat.

  Następnie poseł Konfederacji pojawił się na mównicy sejmowej, gdzie próbował tłumaczyć swoje zachowanie. Jednakże, w trakcie tych wydarzeń, obrady prowadził Krzysztof Bosak, inny przedstawiciel Konfederacji. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia zdecydował jednak się przejąć prowadzenie obrad, ogłaszając jednocześnie wykluczenie Brauna z posiedzenia Sejmu na podstawie artykułu 175 ustęp 5, zgodnie z którym Braun został poproszony o opuszczenie sali posiedzeń zgodnie z Regulaminem Sejmu.

  Ogłaszam jednoznaczne potępienie czynu Grzegorza Brauna. W najbliższej przyszłości zamierzam podjąć dalsze kroki w tej sprawie – poinformował w mediach społecznościowych jeden z liderów Konfederacji, Sławomir Mentzen. Wcześniej klub Konfederacji podjął uchwałę, w której wyraża dezaprobatę wobec zachowania ich posła, dotyczącego zgaszenia gaśnicą w holu sejmowym świec chanukowych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com