środa, 21 lutego, 2024
+

  Za nami rozstrzygnięcie konkursu „WSIiZ ma Talent”. Kto zdobył główną nagrodę za prezentację artystyczną?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dokładnie wczoraj poznaliśmy zwycięzców tegorocznego, Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent”. 6 grudnia, w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, w klubie IQ, odbył się konkurs artystyczny, w tym także plastyczny, który miał na celu pokazać talenty wszystkich zdolnych osób. Jak się okazało, pierwsze miejsce zajął duet muzyczny w składzie Patrycja Nawojska oraz Jakub Kozłowski. Wokalistka jest studentką grafiki komputerowej oraz produkcji multimedialnej, z kolei jej sceniczny partner, który grał na kontrabasie podczas występu to aktywny zawodowo muzyk, posługujący się także gitarą basową. Oboje zwyciężyli i tym samym najbardziej spodobali się sędziom, wykonując utwór „Jazz medley”, pokonując aż trzynastu wokalistów, którzy przeszli przez casting, z nadesłanych wielu zgłoszeń.

  Wyboru laureatów dokonało jury w składzie z: Monika Szela (dyrektorka Teatru Maska), Dominika Kindrat (wokalistka sesyjna, trenerka głosu, założycielka Dominika Kindrat Vocal Studio) oraz Michał Samborski (instruktor tańca Breakdance i Funkstyles, promotor tańca ulicznego w Rzeszowie, założyciel szkoły tańca „Street Life).

  „Wygrana to piękne docenienie trudu włożonego w całą naszą drogę muzyczną, która nie zaczęła się wczoraj. Nagrodą był już nasz wspólny występ dla takiej wspaniałej publiczności. Poziom występów oraz zaangażowanie wszystkich uczestników były bardzo wysokie, publiczność miała super energię, bardzo wspierała wszystkich uczestników i właśnie dlatego do ostatniej sekundy przed ogłoszeniem wyników nie wiadomo było czego się spodziewać, jury miało bardzo trudny wybór (…) Wykonaliśmy „Jazz medley” czyli połączenie utworów w stylistyce jazzowej. Wybraliśmy takie utwory, które sprawiają nam przyjemność w wykonaniu, ale również takie, które publika mogłaby znać i mogłaby się w nie zaangażować

  – mówi Patrycja Nawojska, studentka na kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

  Kto zwyciężył w 10. edycji „WSIiZ ma Talent” i „WSIiZ Art Talent” ?

  Nagrody X Finału Międzynarodowego Konkursu Artystycznego „WSIiZ ma Talent”:

  Patrycja Nawojska (śpiew) oraz Jakub Kozłowski (kontrabas) – pierwsze miejsce

  Ewa Machała (śpiew) – drugie miejsce (ex aequo)

  Daria Pasichnyk (taniec) – drugie miejsce (ex aequo)

  Lola – Aleksandra Kostek oraz Emilia Szybiak (śpiew) – trzecie miejsce

  Kyryl Fedorenko (gra na gitarze) – wyróżnienie

  Bilard Parathema (taniec) – wyróżnienie

  Polina Karpenko (śpiew) – wyróżnienie

  Nasnaha (zespół muzyczny) – wyróżnienie

  Nagroda Dziennikarzy trafiła do Darii Pasichnyk, która wykonała taniec brzucha, a Nagroda Publiczności trafiła do gitarzysty – Kyryla Fedorenko.

  W sekcji plastycznej „WSIiZ Art Talent” nagrody zdobyli:

  I Nagrodę – Anhelina Tsokalo – Super Art Talent WSIiZ

  II Nagrodę – Patrycja Dziepak

  III Nagrodę – Julia Jurek

  Wyróżnienia otrzymali: Kacper Górecki, Agata Róg, Marcelina Sobiczewska, Karolina Seheda.

  „10 edycji to 10 castingów, 10 finałów, ale też koncert na rzeszowskim rynku, koncerty WSIiZ ma Talent for Christmas i WSIiZ ma Talent i Love i jeszcze kilkadziesiąt innych wydarzeń, podczas których prezentowali się artyści wyłonieni w konkursie. Wielu z nich prowadzi teraz profesjonalną działalność artystyczną, są instruktorami, ale też nawiązały się przyjaźnie osobiste i artystyczne. Podczas tegorocznego finału, występowali również laureaci poprzednich edycji i ich radość z powrotu na scenę IQ Club jest zawsze bardzo wzruszająca. Przypomnę, że po powstaniu naszego konkursu podobne zostały zorganizowane przez PRz i UR, więc był to silny impuls dla studenckiej działalności kulturalnej w Rzeszowie. Pięknie rozwija się też sekcja plastyczna – w tym roku rekordowa liczba prac w bardzo różnych technikach – grafiki komputerowe, malarstwo tradycyjne i cyfrowe, rysunek, rzeźba, ikony, malowane deskorolki, projekt odzieżowy, rękodzieło, malowana porcelana”

  – słowem bogactwo talentów – mówi dr Łukasz Błąd, Dyrektor artystyczny IQ Club, organizator „WSIiZ ma Talent”.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com