środa, 21 lutego, 2024
+

  W Nisku zapowiada się moc wspaniałych atrakcji świątecznych! Będzie jarmark Bożonarodzeniowy, spotkanie z Mikołajem, koncert i warsztaty!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nisko leży na Podkarpaciu i zaprasza do siebie na wiele świątecznych oraz przedświątecznych atrakcji. Będzie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy razem ze wspólnym kolędowaniem oraz stoiskami, na których będzie można kupić przepiękne rękodzieło oraz dekoracje świąteczne, czy też lokalne produkty od wystawców. Będą też zorganizowane warsztaty z tworzenia ozdób charakterystycznych dla grudniowych świąt. Będzie również spotkanie, szczególnie wyczekiwane przez dzieci ze Świętym Mikołajem, który wręczy maluchom prezenty oraz zostaną zorganizowane rodzinne warsztaty.

  Weź udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym

  Nisko zaprasza do siebie na magiczny Jarmark, który zorganizowany będzie już 17 grudnia 2023 r. w godzinach od 11:00 do 15:30 na Placu Wolności! Będzie to wyjątkowy czas, w którym magia świąt będzie się unosiła w powietrzu, i którą będzie można na pewno poczuć! Będzie na ten dzień zaplanowane wspólne kolędowanie ze Studiem Wokalnym NCK SOKÓŁ. Będzie również bardzo bogaty wybór do kupienia rękodzieła artystycznego, które mogą stać się wspaniałym prezentem dla kogoś bliskiego. Będą także stoiska ze stroikami świątecznymi, lampkami choinkowymi, bańkami ręcznie malowanymi, czy też innymi ozdobami do powieszenia na choince, ale nie tylko. Do tego wszystkiego, będą też dostępne do kupienia różne lokalne produkty w przystępnej cenie. Smakołyki przygotowane będą także przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Będą zatem do kupienia uszka, pierogi, pierniczki, miody, zakwas do barszczu.

  Rodzinny kolektyw

  Nisko zaprasza także do udziału w tzw. Rodzinnym Kolektywie, najlepiej całe rodziny – dorosłych razem z dziećmi, pod nazwą „Akcja Świąteczna Dekoracja”. Zajęcia odbędą się w Niżańskim Centrum Kultury Sokół w Nisku, 10 grudnia 2023 roku. Będzie można stworzyć świąteczne świece, dekoracje z papieru oraz zimowe lampiony. Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 15:00 do 17:30.

  Spotkanie z Świętym Mikołajem

  W Nisku odbędzie się także spotkanie z Świętym Mikołajem. Będzie to czas najbardziej wyczekiwany przez szczególnie maluchów. To niezwykłe spotkanie zaplanowane jest dla całych rodzin, na Placu Wolności w Nisku, w środę, jutro, 6 grudnia o godzinie 17:00. Upominki oraz prezenty dla dzieci należy dostarczyć do 6 grudnia, najpóźniej do godziny 15:00, do NCK SOKÓŁ, w Nisku.

  Warsztaty świąteczne na os. Malce

  W tym świątecznym okresie, odbędą się także Rodzinne Warsztaty Świąteczne, w lokalizacji – w starej szkole na osiedlu Malce, podobnie w Nisku. Wszyscy uczestnicy będą tworzyć eko-torby, zimowe ramki na zdjęcia, czy też lampiony. Na zajęcia zapraszane są całe rodziny z dziećmi, którzy razem, wspólnie spędzą trochę czasu przed świętami już 10 grudnia, w najbliższą niedzielę, w godzinach od 15:00 do 17:30. Udział w tych zajęciach jest całkowicie darmowy.

  Wystawa Miasto ’33

  Wystawa jest zwieńczeniem projektu artystycznego „Nisko w stylu Vintage” realizowanego przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”. Motywacją do działania, a także wyboru tematyki prezentowanych fotografii były przypadające w tym roku obchody jubileuszu 90. Rocznicy nadania praw miejskich Nisku. Autorem prac, które można oglądać w plenerze jest Rafał Marchut – artysta fotografik, piktorialista. Zorganizowana wystawa to wizualna opowieść o dawnym Nisku i jej mieszkańcach. Bohaterami fotografii rodzajowych są mieszkańcy Niska oraz ludzie związani z miastem, a scenerię stanowią zakątki i najbliższe okolice.

  Oprócz tego wszystkiego, 12 grudnia, we wtorek koncert zagra za darmo Artur Chamski, w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół”, o godzinie 17:00. Będą także zorganizowane Mikołajki w niżańskim kinie. Dzieciaki obejrzą o 15:00 „Kicią Kocię pod choinką”, z kolei ci doroślejsi film pt. „Uwierz w Mikołaja”. A 21 grudnia w Nisku zapowiada się koncert pod nazwą „Poczuj Magię Świąt”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com