środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Jutro w Millenium Hall odbędzie się finał Podcastu Roku 2023 im. redaktora Janusza Majki. Poznamy zwycięzców tego konkursu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już jutro – 25 listopada w Centrum Handlowym w Galerii Millenium Hall odbędzie się wyjątkowa impreza, finał Podcastu Roku 2023 im. redaktora Janusza Majki. W ramach rozstrzygnięcia konkursu na najlepszy podcast roku, w różnych kategoriach poznamy jego laureatów, którzy otrzymają nagrody pieniężne. Łączna pula nagród to bowiem aż 100 tys. zł! Co będzie się działo, jaka jest dokładne historia organizowanego konkursu, w jakich kategoriach będą przyznawane nagrody?

  Dokładnie 30 września 2023 roku, aż trzydziestoosobowe jury spośród wielu nadesłanych zgłoszeń, wybrało „szczęśliwców” – 24 osób, spośród których zostaną wybrani laureaci najlepszych podcastów tego, bieżącego, 2023 roku. A o zwycięstwo będą oni startować w kategoriach, takich jak – debiut, kryminał, nauka / edukacja / technologie, polityka / społeczeństwo / gospodarstwo. Komisja przyzna także już jutro także GRAND PRIX, a także wyróżnienia w kilku dodatkowych kategoriach.

  Konkurs na podcasty odbywa się na cześć nieżyjącego redaktora Janusza Majki, szczególnie związanego z Polskim Radiem Rzeszów, który w 2021 roku zmarł z powodu panującej w tamtym okresie pandemii. Aby uczcić pamięć tej wyjątkowej postaci, postanowiono zorganizować konkurs na podcast roku. W ramach tegorocznego wydarzenia zaplanowano serię spotkań autorskich debat i warsztatów. A wszystko to będzie miało charakter otwarty oraz będzie bezpłatne! Impreza zaplanowana jest odbyć się (pierwsza część) w Millenium Hall Rzeszów, na 2 piętrze, przy alei Majora Wacława Kopisto 1. Z kolei druga część, czyli wręczenie nagród odbędzie się w Hilton Garden Inn Rzeszów tego samego dnia, w godzinach od 19:00 do 21:00. Termin rejestracji na uroczystą galę, zwieńczającą konkurs minął 20 listopada 2023 roku, ze względu na to, że liczba uczestników jest ograniczona.

  Dodatkowo, impreza będzie transmitowana na żywo, na stronie internetowej – https://podcastroku.pl/. Więcej informacji znajduje się również pod linkiem: https://www.milleniumhall.pl/aktualnosci/podcast-roku-2023-im–redaktora-janusza-majki.html

  Poznaj program całego wydarzenia!

  PLAN DNIA 25.11. Millenium Hall Rzeszów, 2 piętro, aleja Majora Wacława Kopisto 1, Rzeszów

  10.00 Spotkanie  Autorskie „Jak zachęcać młodych do nagrywania podcastów”  Katarzyna Błaszczyk oraz Hanna Bogoryja-Zakrzewska , Torba Reportera i Podcastera

  11.00 Spotkanie Autorskie Joanna Kołaczkowska – podcast „ Mówi się”

  12.00 Spotkanie Autorskie  Justyna Mazur – podcast „Piąte: nie zabijaj”

  13.00 Spotkanie Autorskie Radio 357 Anna Dudzińska i Marcin Łukawski

  14.00 Spotkanie Autorskie Michał Pacuda PODCAST PROBASKET

  15.00 Spotkanie Autorskie Joanna Gutral – podcast „Gutral Gada„,  Podcast Roku 2022  Nagroda Publiczności

  16.00 Spotkanie Autorskie Audioteka Wojciech Chmielarz –  podcast „Pigout i Chmielarz gadają o książkach”

  17.00 Spotkanie Autorskie Dariusz Rosiak  – podcast  „Raport o stanie świata”

  18.00 Debata ekspercka o przyszłość podcastów  – AI,digital, biznes a wspólnota patronów

  19.00 Gala Finałowa wręczenie nagród i wyróżnień ( UWAGA – wymagana rejestracja

  „Tato był wychowawcą i promotorem wielu młodych talentów radiowych. Pracował nad połączeniem doświadczenia radiowego z nowymi cyfrowymi formami medialnymi, które stają się dostępne dla współczesnych twórców. Konkurs jego pamięci będzie promować jakość i różnorodność cyfrowych form dźwiękowych oraz szacunek dla Słuchacza.”

  podkreśla jeden z inicjatorów Konkursu Tomasz Majka, syn radiowca.

  Jednym z pierwszych partnerów Konkursu jest Fundacja Pomocy Szkole im. ks. Stanisława Konarskiego I LO w Rzeszowie, którego absolwentem był Janusz Majka.

  „Janusz Majka przez wiele lat pracował na rzecz Fundacji i kierował Klubem Absolwenta I LO w Rzeszowie. Zapisał się w pamięci naszej społeczności jako profesjonalista radiowy, promotor talentów oraz serdeczny i dobry człowiek. Żył sprawami szkoły i zawsze służył jej bezinteresowną pomocą.”

  podkreśla Dyrektor szkoły – Piotr Wanat

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com