środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania uruchamia w internecie całą serię podcastów z wykładów, spotkań oraz prelekcji!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od niedawna nagrań spotkań i wykładów otwartych organizowanych przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie można słuchać jako podcastów. W dniu premiery udostępniamy cztery odcinki w ramach czterech cykli od lat realizowanych przez Uczelnię: Wielkie Pytania w Nauce; Przybij Piątkę Nauce; Zdrowe Relacje, Zdrowa Psychika oraz w Labiryncie Świata. Nowe odcinki będą pojawiać się dwa razy w miesiącu.

  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie od lat organizuje wykłady, seminaria i spotkania otwarte, które budzą zainteresowanie nie tylko naszych studentów, ale szerokiego grona odbiorców. Naszymi Gośćmi byli do tej pory między innymi: ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof Zanussi, Anna Dymna, prof. Krzysztof A. Meissner, prof. Jerzy Bralczyk, czy śp. prof. Jerzy Vetulani.

  „Nagrania wykładów cieszą się ogromną popularnością na platformie WSIiZ na You Tube, co jest dla nas powodem do dumy. Obecnie, w ramach misji popularyzacji wiedzy i upowszechniania kultury, najbardziej wartościowe treści zaczynamy udostępniać także w formie podcastów”

  – mówi dr hab. Andrzej Rozmus, prof. WSIiZ, Rektor WSIiZ.

  Jako pierwsze dostępne są już następujące podcasty: „Chcesz mieć rację czy relację?” z udziałem dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej, „Jak dbać o klimat, jeść zdrową żywność i nie głodować?” – wykład prof. Tadeusza Pomianka, „Jak mówić, żeby nas słuchano?” – wykład prof. Jerzego Bralczyka, „Wojna w Ukrainie oczami korespondenta” – zapis rozmowy z reporterami Pawłem Pieniążkiem i Wojciechem Jagielskim. Kolejne odcinki będą pojawiać się dwa razy w miesiącu, ich tematyka będzie dotyczyć m.in. odkryć naukowych, psychiki i relacji międzyludzkich, wydarzeń społecznych i politycznych oraz zrównoważonego rozwoju.

  „Liczę na to, że podcasty znajdą liczne grono słuchaczy zainteresowanych nauką, kulturą, bieżącymi wydarzeniami ze świata polityki czy również rozwojem osobistym i szeroko rozumianym zdrowiem. Poprzeczka jest ustawiona wysoko, bo najbardziej popularny film na profilu WSIiZ na  YouTube, czyli wykład „Jak mówić, aby nas słuchano” prof. Jerzego Bralczyka, ma obecnie 8 milionów 200 tysięcy wyświetleń, więc trudno będzie ten rekord pobić, ale wszak nie o rekordy tu chodzi, a o upowszechnianie treści o wysokiej wartości w formie bezpłatnej i jak najbardziej przystępnej”

   – podkreśla Rektor Rozmus.

  Podcasty w ostatnich latach stały się jednym z bardziej popularnych formatów komunikacji. Dostarczają nie tylko rozrywki, ale są także wartościowym źródłem informacji na przeróżne tematy – od wiadomości ze świata, przez naukę i kulturę, aż po osobiste historie. Dają możliwość odkrycia interesujących pasji i nauczenia się nowych umiejętności, a to wszystko w wygodnej formie dźwiękowej. Podcastów WSIiZ można słuchać poprzez stronę internetową oraz aplikacje mobilne: Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts w dowolnym miejscu i czasie. Zapraszamy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com