niedziela, 21 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Zbliża się impreza na Politechnice Rzeszowskiej, związana ściśle z Bieszczadami! Będą liczne koncerty, aukcje, rękodzieła do kupienia

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami kolejne już wydarzenie z cyklu „BIESZCZADZKIE CZTERY PORY ROKU” – siódma edycja Dnia Bieszczadzkiego pod hasłem „Jesienią góry są najszczersze”. Zapamiętaj dobrze datę – 18 listopada 2023 roku i wybierz się w listopadową sobotę w godzinach od 11:00 do 21:30 na wyjątkową imprezę połączoną ze zbiórką pieniędzy na Dom Dziecka w Strzyżowie. Na wydarzenie zaprasza szczególnie stowarzyszenie Natchnieni Bieszczadem. Dokładnym jej miejscem będzie Politechnika Rzeszowska, a konkretniej Aula Główna – Budynek V, który znajduje się przy ul. Powstańców Warszawy 12 w Rzeszowie. Wejściówki są darmowe i nie trzeba rezerwować wcześniej żadnych miejsc!

  Jeśli chodzi o zbiórkę na rzecz strzyżowskiego Domu Dziecka, zaplanowano na ten dzień aukcje przedmiotów od różnych twórców rękodzieł, artystów, zespołów. Ty także możesz podarować co chcesz na organizowaną zbiórkę. Wystarczy, że oddawany przedmiot ma jakiś związek z Bieszczadami. W tym celu, organizatorzy proszą o wcześniejszy kontakt, telefonując pod numerem 501 393 733 lub przesyłając e-mail na adres:

    natchnieni.bieszczadem.cisna@gmail.com.

  Co będzie się działo na zaplanowanej imprezie?

  Na pewno tego dnia posłuchamy koncertów artystów pochodzących z Podkarpacia i z samych Bieszczad, a mianowicie zespołów i wokalistów, takich jak – Małgorzata Boć, Piotr „Rogalik” Rogala, Zespół „Żmije”, Zespół „Grzane Wino”, Mariusz Dziob, Ballabard, Maciej Jóźwik, Paweł Lewandowski, Zespół Z Dna Szuflady i inni. Ale koncerty to nie wszystko.

  W godzinach trwania imprezy, będzie można spotkać się z wieloma bardzo utalentowanymi twórcami kultury pochodzącymi z Bieszczad, w tym – z rękodzielnikami, poetami, fotografami, malarzami. Także będzie to wspaniała okazja do zasmakowania regionalnych potraw kulinarnych.  Organizatorzy przygotowują na ten dzień także coś specjalnego dla dzieci. Będą to prowadzone animacje, czy konkursy plastyczne z nagrodami. Oprócz tego, każdy uczestnik Dnia Bieszczadzkiego będzie mógł spróbować swoich sił w karaoke, które poprowadzi Małgorzata Boć razem z zespołem. Podczas całego wydarzenia zaprezentują się również Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com