wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Amerykański gitarzysta – Mike Stern gwiazdą tegorocznego Jazz Festiwal w Rzeszowie! Podajemy cały program wydarzenia!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami jedenasta edycja Rzeszów Jazz Festiwal, który odbędzie się w dniach od 11 listopada i potrwa aż do 18 listopada bieżącego roku. To prawdziwa gratka szczególnie dla fanów muzyki jazzowej. W tych dniach do stolicy Podkarpacia przyjedzie wielu artystów poruszających się w tym klimacie, którzy zagrają koncerty! Znamy cały program imprezy, tym samym zapowiadamy, że największą gwiazdą wydarzenia jazzowego będzie amerykański, popularny, wybitny i ceniony gitarzysta – Mike Stern! To – topowy amerykański gitarzysta fusion jazzu, mający na koncie nagranie trzech studyjnych płyt z Milesem Davisem, wspólne zespoły z Jaco Pastoriusem, Michaelem Breckerem czy Billym Cobhanem. Dodajemy, że zaplanowanych jest w tych dniach aż sześć koncertów oraz wystawa zdjęć w Plazie w ramach wydarzenia.

  Pierwszy koncert, w ramach Zaduszek odbędzie się 11 listopada, czyli w najbliższą sobotę, w kościele o. Dominikanów w Rzeszowie. Wystąpi w tym miejscu Agnieszka Grela – Fedkowicz, harfistka o godzinie 19:00, na który to koncert może się wybrać każdy, bez rezerwowania ani kupowania wcześniej żadnych biletów.  Następnie, 14 listopada o godzinie 20:00, kolejny koncert, tym razem gitarzysty – Jakuba Żołubaka zapowiada się bardzo ciekawie oraz interesująco. By posłuchać pięknie brzmiącego grania, oczywiście w jazzowym klimacie, wybierz się tego dnia do Kina za Rogiem Cafe. Następnie 15 listopada, w środę do Rzeszowskich Piwnic przyjedzie legendarny wirtuoz wibrafonu i jego elektrycznej odmiany – Bernard Maseli wraz ze swoim trio Dragonflies Project, które tworzą dwie utalentowane instrumentalistki: Klaudia Wachtarczyk i Justyna Mikrut. Następnego dnia, 16 listopada zaprezentują się zgodnie z coroczną tradycją – studenci kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Podczas ich koncertu pod nazwą „Barwy Jazzu” w Rzeszowskich Piwnicach zagrają przygotowany przez siebie program, który zakończy się jam session!

  Piątek oraz sobota – 17 oraz 18 listopada 2023 roku to główny punkt imprezy. Najpierw, w piątek w Teatrze Maska odbędzie się wyjątkowy koncert Tribute to Zbigniew Jakubek, w którym zagrają na cześć zmarłego w maju b.r. wybitnego pianisty, kompozytora i pedagoga związanego z Rzeszowem – Marek Raduli, Rafał Stępień, Tomasz Grabowy, Paweł Dobrowolski. Będzie można posłuchać pośmiertnej płyty Zbigniewa Jakubka, dokończonej przez zaprzyjaźnionych muzyków. Z kolei w sobotę, do Rzeszowa przyjedzie największa dotąd gwiazda całego festiwalu, organizowanego od wielu lat – Mike Stern – amerykański gitarzysta, ze swoją partnerką Leni Stern oraz z zespołem.

  Oprócz koncertów, odbędzie się również wystawa w ramach Jazz Festiwal, w rzeszowskiej Plazie pięknych fotografii autorki Beaty Czyżewskiej. Zdjęcia można oglądać aż do 18 listopada. Oprócz tego, 14 listopada o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż prac malarskich, które zostały wykonane podczas poprzednich edycji festiwalu.

  Jeśli chodzi o bilety, możesz je zakupić w serwisie – www.niezla-sztuka.pl, lub stacjonarnie, w sklepie Niezła Sztuka. Wejściówki na koncert Jakuba Żołubaka Trio dostępne są także w siedzibie Kina za Rogiem Cafe.

  Prezentujemy szczegółowy program imprezy!

  24 października – 18 listopada – Plaza Rzeszów –  Beata Czyżewska: Wystawa fotografii koncertowej  – Rzeszów Jazz Festiwal 2022 (wstęp wolny)

  11 listopada, 19:00 – Agnieszka Grela Fedkowicz – Kościół oo Dominikanów – Zaduszki Jazzowe u Dominikanów, (wstęp wolny)

  14 listopada, 18:00 – wernisaż prac malarskich powstałych podczas koncertów poprzednich edycji RJF – Rzeszowskie Piwnice, wstęp wolny

  14 listopada, 20:00 – Jakub Żołubak Trio – Kino za Rogiem Cafe (koncert biletowany)15 listopada, 20:00 – Bernard Maseli Dragonflies Project – Rzeszowskie Piwnice (koncert biletowany)

  16 listopada, 20:00 – Barwy Jazzu + Jam session – Rzeszowskie Piwnice (wstęp wolny)

  17 listopada, 20:00 – Premiera płyty i koncert „Tribute to Zbigniew Jakubek” (Raduli, Dobrowolski, Stępień, Grabowy) – Teatr Maska (koncert biletowany)

  18 listopada, 20:00 – Mike Stern Band – Teatr Maska (koncert biletowany) – koncert dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.

  Organizatorem Rzeszów Jazz Festiwal jest Tomasz Drachus i Stowarzyszenie Art Motive.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com