piątek, 3 maja, 2024
spot_img
+

    Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce, gościło ostatnio grupę dzieci z Ukrainy, w ramach wymiany międzyszkolnej!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    W miniony piątek, 27 października Podkarpackie Centrum Nauki„Łukasiewicz, które znajduje się w Jasionce przy popularnym lotnisku, gościło dzieci, które pochodzą z jednej ze szkół na Ukrainie, a dokładniej z miejscowości Dublany. Do Polski, a dokładniej do Rzeszowa przyjechały w ramach międzyszkolnej wymiany i to właśnie PCN wybrały sobie jako jedną z największych atrakcji podczas pobytu tutaj. W obecności mam oraz nauczycielek, maluchy odwiedziły nowoczesne centrum naukowe i nie kryły ogromnego zachwytu podczas pobytu tutaj. Bardzo się im wszystkim podobało, a zwiedzanie centrum napawało dzieciaki ogromną radością oraz entuzjazmem.

    Tymczasem sprawdź, jakie zajęcia czekać będą na twoje dzieci, jeśli oczywiście wybierzecie. Co dziennie – uwaga – poza nadchodzącymi listopadowymi świętami będzie można odwiedzać centrum nauki, a na wszystkich czeka moc atrakcji oraz pokazów naukowych a także ekspozycji do zwiedzania. Szczegółowe informacje znajdują się na dołączonym plakacie, a po więcej informacji sięgnij, wchodząc na strony internetowe:

    https://pcn.org.pl/

    https://pcn.org.pl/oferta/najblizsze-warsztaty/

    https://pcn.org.pl/kupbilet/

    Prezentujemy także dane kontaktowe

    Informacja biletowa – tel. 17 772 09 09 (w godz. otwarcia ekspozycji)

    e-mail: kupbilet@pcn.org.pl

    Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”, w skrócie PCN, to miejsce, do którego mogą się wybrać po prostu wszyscy, bez względu na wiek. W pokazach naukowych mogą również uczestniczyć całe grupy szkolne. Całe zwiedzanie ośrodka związane jest z: lotnictwem, kosmonautyką, informatyką i telekomunikacją oraz szeroko rozumianą jakością życia. To też idealne miejsce, na to, by do woli eksperymentować, pytać, czy też rozwijać swoje naukowe pasje. Znajduje się tutaj bowiem aż 200 interaktywnych eksponatów, które można oglądać, oraz pięć wyposażonych pracowni warsztatowych – Fablab, Pracownia Robotyka, Pracownia Biologia i Ekologia, Pracownia Chemia, Pracownia Fizyka. Powierzchnia budynku PCN to ok 6,5 tys. m kw., w tym przestrzeń wystawiennicza zajmuje ok. 3 tys. m kw.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com