niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Magdalena Skubisz, pochodząca z Przemyśla pisarka, napisała nową książkę, która wkrótce będzie miała swoją premierę!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Magda Skubisz urodziła się 3 czerwca 1978 w Przemyślu. Jest polską pisarką, która ma swój spory dorobek literacki – napisała bowiem do tej pory wiele powieści, a jedna z nich będzie miała za niedługo swoją premierę. Mowa o książce – trzeciej części sagi rodziny Tyszkowskich. Powieść pt. „Jemioła, klątwa i cholera” ukaże się dokładnie 7 listopada 2023 roku, a szczególnie stali czytelnicy książek tej autorki już nie mogą się doczekać, kiedy pozycja ta, licząca ponad trzysta stron trafi oficjalnie do księgarń.

  Oprócz pisania pasjonuje ją muzyka. To absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, kierunek wokalny). Zawodowo zajmuje się emisją głosu, a także współpracuje z  rzeszowskimi teatrami jako konsultant ds. wokalnych. Jako wokalistka wystąpiła m.in. z Urszulą Dudziak, a jej uczniami byli finaliści Voice of Poland – Arek Kłusowski i Kamil Bijoś.

  Jeśli chodzi o karierę pisarską ma na swoim koncie wiele powieści. W roku 2010, z rekomendacji Marka Nowakowskiego, znalazła się w gronie dziesięciu polskich autorów nominowanych do Literackiej Nagrody im. Józefa Mackiewicza (powieść „Dżus&dżin”). W roku 2012 otrzymała statuetkę Estrady Rzeszowskiej, m.in. za „wyznaczanie wysokich standardów w tworzeniu i promowaniu sztuki oraz wkład w rozwój kultury Województwa Podkarpackiego”. Angielski scenariusz na podstawie „LO Story”, powstały przy współpracy z firmą producencką AMP Polska w 2013 r. zakwalifikował się do finału „Share Your Slate” na European Film Market podczas 63 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie.

  W 2022 ukazała się „Aptekarka” (Media Rodzina). Jest to oparty na faktach romans historyczny utrzymany w konwencji XIX-wiecznej powieści obyczajowej. Autorka o rodzie Tyszkowskich po raz pierwszy usłyszała od swego sąsiada i postanowiła ożywić ich dzieje na kartach książki, wykorzystując dostępne źródła historyczne. Jeszcze w tym samym roku 2022 ukazała się druga część sagi rodu Tyszkowskich pt. „Czarci ogród” (Media Rodzina). Teraz, rok później, w obecnym 2023 roku ukaże się trzecia część książki.

  W trzeciej części sagi nowym kontekstem perypetii bohaterów będzie m.in. epidemia cholery, jaka dziesiątkowała ludność Galicji w połowie XIX w. Zapewne znów dowiemy się czegoś o roli panien aptecznych, tym razem w sytuacji kryzysu zdrowotnego na ogromną skalę.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com