środa, 28 lutego, 2024
+

  Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej w Filharmonii Podkarpackiej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sali Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie zorganizowano uroczyste wydarzenie, upamiętniające Dzień Edukacji Narodowej. Podczas tego wyjątkowego spotkania nauczyciele oraz pracownicy oświaty z regionu zostali uhonorowani różnego rodzaju odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

  250 lat temu narodziła się Komisja Edukacji Narodowej, co stanowiło pionierską inicjatywę w Polsce i Europie – pierwszą instytucję o charakterze zbliżonym do dzisiejszego ministerstwa oświaty. Ta ważna inicjatywa, poprzez serię reform, stała się fundamentem nowoczesnego systemu edukacyjnego w Polsce. Dlatego też 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej, aby upamiętnić i docenić wkład wszystkich pracowników oświaty.

  W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy wojewódzkie uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Filharmonii Podkarpackiej, gdzie wyraziliśmy naszą wdzięczność wobec nauczycieli i innych pracowników oświaty za ich pełne zaangażowanie w kształcenie i wychowywanie młodego pokolenia.

  Podczas tych uroczystości Wojewoda Podkarpacki, Ewa Leniart, osobiście wręczyła odznaczenia państwowe, takie jak Krzyże Zasługi i Medale za Długoletnią Służbę, nadane na mocy postanowienia Prezydenta RP. Ponadto w trakcie obchodów wyróżniono również zasłużonych nauczycieli nagrodami Ministra Edukacji i Nauki, a także nagrodami przyznanymi przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w tym prestiżowym wyróżnieniem „Złoty Prym” dla szkół i placówek, które osiągnęły wybitne wyniki.

  est mi niezmiernie miło, że po raz kolejny mogę być razem z Państwem i wspólnie obchodzić Dzień Edukacji Narodowej – święto wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty i Tych, którzy pracują na rzecz dobra naszych szkół. To dzień, w którym w sposób szczególny chcemy wyróżnić i nagrodzić nauczycieli oraz podziękować im, za codzienny trud, poświęcenie i wrażliwość na potrzeby młodych ludzi.

  Serdecznie gratuluję wszystkim wyróżnionym. Odznaczenia te stanowią wyraz uznania dla Państwa wzorowej i oddanej pracy. To Wy nadajecie charakter i kształt naszym szkołomWszystkim Państwu życzę satysfakcji z pracy pedagogicznej, inspiracji w podejmowaniu codziennych działań, jak najlepszego wykorzystywania swojej wiedzy i umiejętności dla dobra uczniów oraz niegasnącego zapału w realizacji celów i zamierzeń.  Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i ich życiowe wybory.

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki
  fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com