piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Chór Deo Gloria z Boguchwały odwiedził w ostatnim czasie Macedonię! Przedstawiamy relację z podróży do tego malowniczego kraju!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Chór Deo Gloria istnieje i działa w Boguchwale od przeszło 68 lat. W jego skład wchodzą głównie amatorzy, którzy posiadają talent do śpiewania, uświetniając różne wydarzenia, imprezy, spotkania oraz inne eventy, głównie na terenie naszego województwa, w regionie. Od wielu, wielu lat chór ten aktywnie uczestniczy także w różnych konkursach, przeglądach czy też festiwalach, za każdym razem zbierając gromkie brawa od publiczności. Był między innymi w Czechach oraz na Ukrainie, czy w Bułgarii. W Międzynarodowym Festiwalu Chórów w Ołomuńcu, w Czechach zajął dwukrotnie III miejsce w kategorii pieśni sakralnej i patriotycznej. Tym razem miał w ostatnim czasie wspaniałą okazję oraz możliwość odwiedzić Macedonię!

  Wyjazd ten udał się dzięki wsparciu Polskiej Fundacji Narodowej, Gminy Boguchwała oraz Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale. Tym razem kierunkiem, do którego zmierzał chór była północna Macedonia, a dokładniej miasto Ochryda, położona w północno-zachodniej części kraju, nad malowniczym jeziorem oraz przepięknym terenem górzystym. Chór oczywiście, oprócz spędzania czasu na koncertowaniu, zwiedzał pobliskie okolice. To była idealna okazja, aby poznać bardzo urokliwe zakątki tego miejsca.

  Warto dodać, że w tym roku, chór ten obchodzi brylantowy jubileusz działalności artystycznej, czyli swoje 75-lecie. Podróż do Macedonii była zatem idealną okazją do świętowania. Podczas występu, chór z Polski, zebrał sporo oklasków, gromkich braw, oraz wzbudził ogromny zachwyt. Jak widać, polska muzyka chóralna jest doceniana także i poza granicami naszego kraju, na całym świecie.

  Chórzystów z kolei bardzo zachwyciła tamtejsza przepiękna okolica. Na pewno, przywiozą do domu mnóstwo niezapomnianych wspomnień oraz wrażeń z pobytu w Macedonii. A my cieszymy się bardzo, że godnie reprezentowali nasz region oraz kraj na tym międzynarodowym festiwalu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com