sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Kolejne środki na drogi w Powiecie Rzeszowskim

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg zdecydował się dofinansować 9 projektów budowy i przebudowy dróg gminnych oraz powiatowych na naszym terenie. To ogromny krok naprzód dla Powiatu Rzeszowskiego

  Łączna suma dodatkowych środków przeznaczonych na te inwestycje wynosi imponujące 25 milionów złotych. To ogromny zastrzyk finansowy, który pozwoli nam poprawić stan naszych dróg, co ma ogromne znaczenie dla komfortu naszych mieszkańców oraz rozwoju gospodarczego regionu.

  Na liście rezerwowej wniosków znajduje się kolejne 7 projektów z Powiatu Rzeszowskiego. Jeśli z jakiegoś powodu któreś z projektów z listy podstawowej nie zostanie zrealizowane, istnieje szansa, że te inwestycje również otrzymają wsparcie finansowe. To dowodzi, że nasza lokalna społeczność ma wiele ambitnych planów na przyszłość i cieszymy się, że mogą one być wspierane przez fundusze rządowe. Dzięki temu nasza okolica będzie jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia i działalności gospodarczej.

  W środę 4 października w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie miała miejsce doniosła uroczystość wręczenia promes samorządowcom, których wnioski otrzymają wsparcie finansowe. Jednym z wybitnych uczestników tego wydarzenia był Starosta Rzeszowski, Józef Jodłowski.

  W trakcie swojego wystąpienia, Starosta Jodłowski podkreślił priorytetowy cel władz Powiatu Rzeszowskiego, którym jest rozwijanie nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg będzie kluczowym krokiem w poprawie jakości dróg na terenie powiatu, co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo mieszkańców podróżujących do pracy czy do szkoły.

  Warto również zaznaczyć, że wsparcie finansowe obejmuje dwie ważne inwestycje realizowane przez Powiat Rzeszowski. Pierwsza z nich to odbudowa mostu nad potokiem Dylągówka w miejscowości Dylągowa, w ramach drogi powiatowej nr 1432R Dynów (ul. Bartkówka) – Sielnica, której przyznano dotację w wysokości 3 500 000 złotych. Druga inwestycja to przebudowa przejść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 1391R w miejscowości Zgłobień – Wola Zgłobieńska, na którą przyznano wsparcie finansowe w wysokości 1 400 000 złotych.

  Dodatkowo, gmina Boguchwała otrzyma 975 tysięcy złotych na przebudowę drogi gminnej nr 108192R w Lutoryżu z obiektem mostowym, gmina Sokołów Małopolski otrzyma ponad 1.7 mln złotych na przebudowę drogi gminnej Nr 108693R Kąty Trzebuskie – Nienadówka, a gmina Trzebownisko dostanie 4,3 mln złotych na rozbudowę odcinka drogi gminnej 108827 wraz z infrastrukturą techniczną i urządzeniami budowlanymi, oraz na rozbiórkę istniejącego i budowę nowego mostu na rzece Czarna w miejscowości Nowa Wieś.

  Gmina Krasne otrzymała wsparcie w wysokości ponad 5,4 miliona złotych na rozbudowę drogi gminnej nr 108561R Krasne Osiedle, natomiast gmina Chmielnik będzie mogła zrealizować przebudowę drogi gminnej nr 108259R Zabratówka – Krzywa – Wola Rafałowska, wraz z przebudową mostu i skrzyżowania drogi powiatowej, dzięki wsparciu rządowemu w kwocie 2,6 mln złotych. Gmina Hyżne otrzyma 990 tysięcy złotych na przebudowę drogi gminnej Grzegorzówka – Zabratówka w miejscowości Grzegorzówka, zaś Głogów Małopolski może liczyć na ponad 4,8 mln złotych na rozbudowę drogi gminnej oś. Styków – Bugaj (ul. Hetmańska).

  Warto również wspomnieć, że na liście rezerwowej obecnej edycji naboru wniosków do RFRD znalazło się 7 innych inwestycji w gminach Głogów Małopolski, Świlcza, Błażowa, Hyżne i Trzebownisko. Suma możliwego dofinansowania dla tych projektów wynosi ponad 3 miliony złotych, co pokazuje zaangażowanie lokalnych samorządów w rozwijanie infrastruktury drogowej regionu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com