wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Od 16 września do 25 listopada odbywa się 9. Podkarpacka Jesień Jazzowa. W programie wiele koncertów jazzowych po całym województwie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nie tak dawno temu, bo 16 września w Wojewódzkim Domu Kultury Adam Bałdych Quartet zagrał jazzowy koncert, rozpoczynając tym samym 9. edycję Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Nie tylko cała organizowana impreza muzyczna ma na celu popularyzować ten gatunek muzyczny, ale też promować różnych także i lokalnych artystów. To wspaniała inicjatywa, dzięki której w wielu miejscowościach po całym naszym województwie zorganizowane będą niezwykłe koncerty jazzowe. Sprawdź już teraz cały program wydarzenia!

  W tym roku jazzową muzykę usłyszymy w Rzeszowie, a także w dziesięciu Ośrodkach Kultury na terenie Podkarpacia. Pełną listę koncertów można znaleźć w specjalnie wydanym kalendarzyku, wchodząc pod link:

  https://wdk.kulturapodkarpacka.pl/aktualnosci/newsy/ix-podkarpacka-jesien-jazzowa-kalendarzyk,art1661/

  16 września wystąpił w Wojewódzkim Domu Kultury, w Rzeszowie Adam Bałdych Quartet, rozpoczynając tym samym całą serię koncertów jazzowych. Z kolei 20 października, w Ośrodku Kultury w Wiśniowej, zagra Adrian Szymański Quartet. Nieco później, bo 22 października zaśpiewa Slavia Dixieland Band Leliwa Jazz Band w Stowarzyszeniu Rozwoju Lokalnego Białobrzegi, przy ul. Mikołaja Kopernika, w Krośnie. 26 października jazzową muzykę zaprezentuje Maciej Tubis Solo – Komeda Reflections, w Rzeszowie, w Wojewódzkim Domu Kultury, na Okrzei 7. 28 października odbędzie się podobnie, koncert w Przemyślu, w Centrum Nauki i Kultury Zamek, na który zagra koncert fortepianowy Maciej Tubis Solo – Komeda Reflections.

  Dalej, 29 października odbędzie się w Sali widowiskowej w Trzcianie niezwykła, jazzowa uczta z zespołem z Krakowa, w skład którego wchodzą – Adam Jakubiec – klarnet/saksofon altowy, Karol Mach – gitara, Kacper Baca – kontrabas/gitara basowa, Maksym Dziedziewicz – perkusja. 3 listopad to data do szczególnego zapamiętania. Wystąpi w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu, w ramach „zaduszek jazzowych” – Big-Mielec-Band razem z gośćmi.

  Z kolei 5 listopada 2023 roku, zaprezentuje swoją muzykę, w Tyczynie, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Katarzyny Sobczyk – zespół muzyczny Nad Nami Niebo. Tego samego dnia, w Gminnym Ośrodku Kultury w Narolu, przy ul. Warszawska 27, odbędą się V Narolskie Zaduszki Jazzowe. 17 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu posłuchamy w ramach XIX Niebyleckich Impresji Jazzowych –  Bandix Niebylec oraz gościnnie – Małe Co Nieco. Tego samego dnia, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, zaprasza na koncert jubileuszowy „Marek Bałata 40 lat na scenie” z udziałem gości specjalnych – znakomitych muzyków jazzowych, o 18:00. 18 listopada w Sanktuarium Matki Bożej Boreckiej zabrzmi muzyka jazzowa w wykonaniu Magdaleny Białorucko-Ogorzelec razem z zespołem. Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Wielopolu Skrzyńskim z kolei zaprasza na występ muzyczny pod hasłem Przemysław Skałuba Trio i muzyka świata – jazz world. 25 listopada znowu przenosimy się do rzeszowskiego WDK. Będzie to Koncert Finałowy IX Podkarpackiej Jesieni Jazzowej i zagra Kraków Street Band.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com