sobota, 30 września, 2023
+

  Podsumowujemy „PÓŁNOC – POŁUDNIE – Spotkania Filmowe” w rzeszowskiej Zorzy. Jakie filmy można było obejrzeć?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „Północ-Południe” to wyjątkowe spotkanie z niezwykłym, wartościowym filmem, który w tym roku odbył się w Rzeszowie, a dokładniej w kinie Zorza, na ul. 3 Maja. Na organizowanej imprezie filmowej – można było zobaczyć pozycje z wielu krajów oraz zakątków całego świata. Na co dzień pozostają one niemal całkowicie poza oficjalną dystrybucją w Polsce, a prezentują, zwłaszcza w ostatnich latach bardzo interesujący poziom artystyczny. Ciężko jest zobaczyć w kinie filmy litewskie, czy słowackie albo rumuńskie. Wydarzenie wychodzi temu naprzeciw i stwarza wspaniałą okazję do obejrzenia właśnie takich ciekawych pozycji.

  Podczas tegorocznych Spotkań Filmowych można było obejrzeć filmy z wielu ich gatunków oraz rodzajów. Po raz pierwszy w naszym mieście w połowie września (od 14 do 17) przez cztery dni, odbywała się impreza pod nazwą „Północ-Południe – Spotkania Filmowe”.  Na wszystkich uczestników czekały całkowicie darmowe filmy, w tym produkcje polskie, czeskie, estońskie, islandzkie, litewskie i inne. Seanse filmowe można było oglądać w rzeszowskim kinie Zorza, na ul. 3 Maja, przy popularnym deptaku. Widzowie, zobaczyli pokazy przedpremierowe, w tym filmy fabularne, dokumentalne czy animowane, a po takich seansach odbyły się spotkania z twórcami prezentowanych pozycji. Było także zorganizowane kino w plenerze, także w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli.

  Cały program, jakie filmy były puszczone znajduje się na stronie: https://www.ppsf.pl/

  Między innymi były to filmy:  polski „Fantastyczny Matt Parey”, łotewski „Styczeń”, słowacka „Światłonoc”, ukraiński „Przystanek Ziemia”, czeski „Sytuacja awaryjna”, estońskie  „Siostrzeństwo świętej sauny” oraz polskie „Miało Cię nie być”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com