sobota, 30 września, 2023
+

  Uroczyste wręczenie sztandaru dla Zakładu Karnego w Rzeszowie, z udziałem ministra Z. Ziobro

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 18 września na Placu Farnym w Rzeszowie miała miejsce uroczystość, podczas której nadano sztandar Zakładowi Karnemu w Rzeszowie. Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro oraz Dyrektor Generalny Służby Więziennej gen. insp. Jacek Kitliński.

  Uroczystość rozpoczęła się mszą św., której przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W trakcie homilii, ordynariusz diecezji rzeszowskiej podkreślił znaczenie roli Kościoła i społeczeństwa w wsparciu Służby Więziennej, szczególnie w jej trudnym zadaniu naprawy człowieka i ukazywania mu właściwej ścieżki. Zachęcał także funkcjonariuszy do nieustępliwości w służbie i pamiętania o owocach swojej pracy.

  Po zakończeniu nabożeństwa, uczestnicy uroczystości, wraz z Kompanią Honorową Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Rzeszowie, pocztami sztandarowymi jednostek penitencjarnych okręgu rzeszowskiego oraz służbami mundurowymi z Rzeszowa, zebrali się na Placu Farnym w Rzeszowie, gdzie miała miejsce główna część wydarzenia. Minister Ziobro dokonał przeglądu oddziałów oraz przywitał się z funkcjonariuszami Służby Więziennej. W trakcie podnoszenia flagi państwowej na maszt, funkcjonariusze i obecni goście zaśpiewali hymn narodowy, „Mazurek Dąbrowskiego”.

  Podczas swojego wystąpienia Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny odniósł się do najnowszego filmu Agnieszki Holland Zielona Granica. Często zapomina się, jak ważną rolę odgrywa Służba Więzienna w systemie zapewnienia bezpieczeństwa Polkom i Polakom. Praca organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości nie miałaby sensu bez pracy funkcjonariuszy Służby Więziennej – podkreślił Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas dzisiejszego nadania sztandaru Służbie Więziennej w Zakładzie Karnym w Rzeszowie.

  Następnie, po słowach powitania wygłoszonych przez Dyrektora Zakładu Karnego w Rzeszowie, majora Konrada Łożańskiego, został odczytany akt nadania sztandaru. Gwoździe honorowe zostały wbite w drzewce sztandaru, a wpisy dokonano w księdze pamiątkowej. Po poświęceniu przez biskupa Wątrobę, minister Ziobro przekazał sztandar dyrektorowi rzeszowskiej jednostki.

  W ceremonii wręczenia sztandaru Zakładowi Karnemu w Rzeszowie, który został ufundowany przez Polską Grupę SW Przedsiębiorstwo Państwowe, wzięli udział także: wicewojewoda podkarpacki Radosław Wiatr, przedstawiciele związków zawodowych działających w Służbie Więziennej Wojciech Łosik oraz Robert Moskal, a także reprezentanci władz państwowych, administracji samorządowej, wymiaru sprawiedliwości, funkcjonariusze innych służb mundurowych oraz przedstawiciele świata nauki, kultury i osoby współpracujące z tą jednostką penitencjarną.

  Nadanie sztandaru jest wyjątkowym wydarzeniem, gdyż stanowi nie tylko symbol, ale również zobowiązanie do stałej troski o wartości i idee, które kierują Służbą Więzienną. Długoletnie tradycje i historia odgrywają istotną rolę w życiu każdego pracownika i funkcjonariusza Służby Więziennej, a obecność sztandaru stałe przypomina o misji, jaką pełnią wobec społeczeństwa. Jego obecność ma na celu wzmacnianie morale oraz poczucia jedności wśród funkcjonariuszy i będzie towarzyszył podczas uroczystych obchodów świąt narodowych oraz różnych uroczystości.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com