czwartek, 20 czerwca, 2024
spot_img
+

  Kathia otworzy tegoroczny Koncert Główny Festiwalu Europejski Stadion Kultury w Rzeszowie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulturalnych w Rzeszowie, a jego tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo. W piątek, 21 czerwca, o godzinie 20:00, na głównej scenie festiwalu w Parku Sybiraków w Rzeszowie, wystąpi młoda, utalentowana artystka Kathia, otwierając Koncert Główny tego prestiżowego wydarzenia.

  Kathia, która w zaledwie kilka lat zdobyła uznanie zarówno w Polsce, jak i za granicą, ma zaledwie 21 lat, ale już może poszczycić się imponującym dorobkiem artystycznym. Jej twórczość została dostrzeżona na całym świecie, czego dowodem jest fakt, że jesienią jej zdjęcie zawisło na Times Square w Nowym Jorku.

  Kathia z muzyką związana jest od dzieciństwa. Jej wszechstronność artystyczna obejmuje komponowanie, pisanie tekstów, produkcję muzyczną oraz reżyserowanie teledysków. Jej muzyka jest introspektywna, kameralna, z wyrazistym, niekiedy mrocznym nastrojem, który przyciąga uwagę i skłania do refleksji. Kathia zazwyczaj akompaniuje sobie na fortepianie lub gitarze, wzbogacając swoje proste kompozycje o bogatą przestrzeń elektroniczną.

  Kathia zadebiutowała w 2019 roku EPKĄ „Town”, której estetyka balansowała na pograniczu soulu. Ta debiutancka praca szybko zdobyła uznanie, stając się płytą tygodnia portalu Onet. Jesienią 2023 roku zakończyła pracę nad swoim pierwszym albumem „Przestrzeń”, który ukazał pełnię jej talentu i oryginalności. W styczniu 2024 roku została nominowana do nagrody „Bestsellery Empiku” w kategorii Odkrycie, co dodatkowo potwierdziło jej pozycję na polskiej scenie muzycznej.

  Jeszcze większym wyróżnieniem było dla Kathii docenienie przez Spotify. W listopadzie została ambasadorką programu Spotify Equal, który promuje równouprawnienie w branży muzycznej. Dzięki temu jej twórczość zyskała jeszcze większy zasięg, a sama artystka stała się inspiracją dla wielu młodych muzyków, zwłaszcza kobiet, które marzą o karierze w przemyśle muzycznym.

  Organizacja tak dużego wydarzenia jak Wschód Kultury wymaga współpracy wielu instytucji i osób. Tegoroczny festiwal jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a jego organizatorami są Narodowe Centrum Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Estrada Rzeszowska. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu możliwe jest zorganizowanie wydarzenia na najwyższym poziomie, które przyciąga uczestników z całej Polski i Europy.

  Rzeszów, znany jako stolica innowacji, jest idealnym miejscem na takie wydarzenie. Miasto nie tylko dynamicznie się rozwija, ale także staje się coraz ważniejszym ośrodkiem kulturalnym na mapie Polski. Park Sybiraków, gdzie odbędzie się koncert, to miejsce o wyjątkowej atmosferze, które doskonale wpisuje się w ideę festiwalu.

  Kathia, młoda artystka o niezwykłym talencie i charyzmie, jest idealnym wyborem na otwarcie Koncertu Głównego festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024 w Rzeszowie. Jej muzyka, pełna emocji i głębi, z pewnością zachwyci publiczność i pozostawi niezatarte wrażenie. Nie przegap tego wyjątkowego wydarzenia 21 czerwca o godzinie 20.00 w Parku Sybiraków w Rzeszowie. To będzie wieczór pełen magii, muzyki i niezapomnianych chwil.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com