sobota, 30 września, 2023
+

  Dzięki zaangażowaniu wiceministra Marcina Warchoła powstanie wielofunkcyjna hala sportowa w Dębicy

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ramach Programu OLIMPIA przy Szkole Podstawowej nr 12 w Dębicy planowane jest w przyszłym roku utworzenie boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry 20m x 40m, które będzie miało zadaszenie w postaci hali łukowej. Dodatkowo, przewidziana jest budowa łącznika pomiędzy halą a szkołą.

  Całkowity koszt tego przedsięwzięcia szacowany jest na około 4 miliony złotych, z czego Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje kwotą 2 765 532 złote.

  fot. Biuro Poselskie Marcin Warchoł

  W 2023 roku przeznaczono imponującą kwotę 1 637 mln złotych na infrastrukturę sportową, podczas gdy w 2015 roku było to zaledwie 382 mln złotych, co oznacza ponad czterokrotny wzrost. Również wsparcie dla sportu powszechnego znacząco wzrosło – z 100 mln złotych w 2015 roku do 400 mln złotych w 2022 roku, co również stanowi czterokrotny wzrost.

  Łukowa Hala Sportowa to rodzaj hali sportowej o charakterystycznym, łukowatym dachu. Jest to konstrukcja, która może być wykorzystywana do różnych dyscyplin sportowych, takich jak koszykówka, tenis, siatkówka, gimnastyka, a także do innych wydarzeń masowych, takich jak koncerty czy wystawy. Hala sportowa łukowa charakteryzuje się przewieszonym, łukowatym dachem, który zapewnia szerokie przestrzenie bez potrzeby stosowania wsparcia środkowego słupami.

  Korzyści związane z halami sportowymi łukowymi to między innymi:

  1. Duża przestrzeń: Łukowaty dach umożliwia stworzenie przestronnej przestrzeni bez przeszkód środkowych, co pozwala na swobodne uprawianie różnych dyscyplin sportowych.
  2. Optymalne oświetlenie: Konstrukcja hal łukowych umożliwia efektywne rozproszenie światła, co pozwala na uzyskanie równomiernego oświetlenia na całej powierzchni hali.
  3. Elastyczność: Hala sportowa łukowa może być dostosowana do różnych potrzeb, dzięki czemu może być wykorzystywana do różnych wydarzeń sportowych i kulturalnych.
  4. Estetyka: Charakterystyczny wygląd łukowatego dachu nadaje halom sportowym unikalny wygląd i może stanowić atrakcję architektoniczną.
  5. Wytrzymałość: Konstrukcja łukowa jest często wyjątkowo wytrzymała i odporna na obciążenia śniegiem i wiatrem.

  Hale sportowe łukowe są popularne na całym świecie i stanowią ważny element infrastruktury sportowej, umożliwiając organizację różnych wydarzeń sportowych i kulturalnych.

  Inicjatywa „Piątka dla dębickiego sportu” obejmuje:

  1. Pozyskanie środków w wysokości 1 400 000 złotych na remont i modernizację hali sportowej przy ulicy Kościuszki.
  2. Dofinansowanie klubów sportowych, takich jak Wisłoka, IGLOOPOL i DAP Dębica, w zakresie zakupu niezbędnego sprzętu sportowego.
  3. Uzyskanie wsparcia finansowego na budowę dwóch hal łukowych przy szkole nr 4 i szkole nr 12.
  4. Realizację programu „Polski Ład Wisłoka Dębica” o wartości 5 000 000 złotych.
  5. Poszukiwanie sponsora dla DAP (Dziecięca Akademia Piłkarska) – Orlen, który wspomoże rozwijający się sport w regionie.

  Te inwestycje stanowią wyraźny sygnał zaangażowania w rozwijanie sportu w Dębicy i przyczyniają się do zdrowego trybu życia społeczności lokalnej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com