sobota, 30 września, 2023
+

  Jak było na wczorajszym spacerze po Rzeszowie z przewodnikiem? Tym razem jego uczestnicy poznali miejsca związane z wybitnymi postaciami!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za nami kolejny już spacer po mieście, w ramach projektu „Oko na miasto”. Do tej pory odbyło się już bardzo wiele takich wycieczek, podczas których specjalny przewodnik oprowadzał zgromadzonych uczestników po wielu ciekawych zakątkach miasta Rzeszowa. Za każdym razem także organizowany spacer ma swój motyw. Wędrowaliśmy już po Rzeszowie w poszukiwaniu barokowej i modernistycznej architektury, przemierzaliśmy kilometry wzdłuż rzeszowskiej rzeki, która dawniej miała całkowicie inną nazwę. Tym razem punkt godzina 17:00 rozpoczęła się wędrówka pod hasłem „Ludzie  miejsca. Śladem ciekawych postaci dawnego Rzeszowa”. W rolę przewodnika wcielił się Szymon Jakubowski – dziennikarz oraz regionalista.

  Tym razem organizatorów zadziwiła ogromna frekwencja. Uczestników wycieczki było naprawdę sporo. W końcu nic w tym dziwnego – każdy rzeszowianin i nie tylko chce poznać bliżej stolicę Podkarpacia, jej bogatą historię, przemierzając razem z przewodnikiem miejsca, szczególnie te historyczne. Podczas każdego takiego spaceru, przewodnik zatrzymuje się na chwilę, przed różnymi obiektami, by opowiedzieć jego ciekawą historię, przeszłość. Liczna grupa spacerowiczów poznała ostatnio, wczoraj gdzie znajdowała się rzeszowska prasa z wieku XIX oraz XX. Wszyscy dowiedzieli się kim był i gdzie bywał przed laty Ignacy Łukasiewicz, czy też Helena Modrzejewska.

  Kolejna taka wyprawa zorganizowana będzie za dwa tygodnie, 21 września 2023 roku. Więcej informacji, poznacie już wkrótce. Warto cały czas z tego względu śledzić profil Rzeszowskich Piwnic w social mediach.

  Zadanie jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com