sobota, 30 września, 2023
+

  Kolejny miesiąc z rekordową liczbą pasażerów na lotnisku Rzeszów – Jasionka

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W sierpniu port lotniczy w Jasionce odnotował imponujący wynik obsługi 121 610 pasażerów. To osiągnięcie, które przewyższa lipcowy rekord. Najpopularniejszym celem podróży była tym razem turecka Antalya, gdzie odbyło się ponad 120 startów i lądowań.

  W sierpniu najwięcej pasażerów zdecydowało się na loty czarterowe do urokliwych destynacji takich jak Turcja, Grecja, Bułgaria, Albania, Czarnogóra i Egipt, co stanowiło imponującą liczbę 45 tysięcy podróżnych. Linie Ryanair cieszyły się także popularnością, przewożąc prawie 33 tysiące osób do Wielkiej Brytanii, Irlandii i malowniczego Zadaru w Chorwacji.

  Natomiast loty LOT-em do Warszawy (często jako tranzyt), Gdańska i Nowego Jorku/Newark przyciągnęły 23 tysiące pasażerów. Lufthansa, oferując połączenia do Monachium jako portu przesiadkowego, obsłużyła 4,5 tysiąca osób, podczas gdy sierpniowe wakacje w słonecznym Rzymie z Wizz Air wybrało 4 tysiące turystów.

  Wyniki osiągane w ostatnich miesiącach potwierdzają jak ważną rolę społeczno- gospodarczą pełni nasze lotnisko dla mieszkańców województwa podkarpackiego oraz sąsiednich regionów

  Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

  Najpopularniejszymi miastami docelowymi pozostawały tradycyjnie Antalya (które teraz stanęło na czele z imponującą liczbą 22 tysięcy pasażerów), Warszawa (20 tysięcy) i Londyn (16 tysięcy).

  Szczególnie cieszy liczba pasażerów na lotach czarterowych, która obecnie w jednym miesiącu jest taka, jak jeszcze kilka lat temu przez cały sezon letni. Jest to też w pewnym stopniu odzwierciedlenie obecnej sytuacji finansowej, jakości życia mieszkańców naszego regionu a nawet makroregionu oraz ich gotowości do zwiedzania uroczych miejsc na świecie

  Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

  W całym roku do sierpnia przeszło przez lotnisko w Jasionce, oferujące połączenia do 24 kierunków w 13 krajach, łącznie 685 tysięcy osób. Jest to blisko rekordowej liczby z 2019 roku, kiedy to odprawiono 772 tysiące pasażerów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com