wtorek, 26 września, 2023
+

  Chór Akademicki działający przy Politechnice Rzeszowskiej, końcem sierpnia odwiedził Macedonię i zaśpiewał tam na międzynarodowym festiwalu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przy Politechnice Rzeszowskiej, działa od wielu lat chór, który do tej pory reprezentował tą rzeszowską uczelnię wyższą na różnych zagranicznych konkursach czy też festiwalach. Uczestniczył między innymi w 2019 roku w Prevezie w Grecji, w 2021 roku w Paryżu we Francji, w 2022 roku w czeskiej Pradze. W tym roku, końcem sierpnia a dokładniej od 21 do 25 drugiego miesiąca wakacji chór reprezentował uczelnię oraz tym samym Rzeszów i nasz region na Podkarpaciu na Międzynarodowym Festiwalu w Ochrydzie w Macedonii.

  Na tym ostatnim festiwalu, w Macedonii brały udział zespoły także z innych krajów, czy narodowości (oprócz Polski) – w tym także z Chorwacji, z samej Macedonii, Serbii i Rumuni. Podczas koncertów Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej zaprezentował „Hymn Politechniki Rzeszowskiej” (Marta Kwiecień, Lidia Chalińska), „Hymn dla Miasta Rzeszowa” (Tadeusz Urban) oraz kompozycje klasycznej muzyki rozrywkowej, m.in. „Rolling in the deep” z repertuaru Adele, „Piosenka jest dobra na wszystko” (Jerzy Wasowski, Jeremi Przybora) i wiele innych. Występy chórzystów wzbudziły ogromny zachwyt i oklaski ze strony licznie zgromadzonej publiczności na tym festiwalu. Impreza w Macedonii była świętem zarówno muzyki, jak i tańca, a uczestnicy konkursu zaprezentowali się na koncertach plenerowych i festiwalowych. Chórzystów z Polski zachwyciło piękno tamtejszych krajobrazów niezwykle pięknej oraz malowniczej Macedonii. Członkowie Chóru przeżyli tam wiele niezapomnianych wrażeń artystycznych i chwil, które na długo pozostaną im w pamięci.

  Udział w Festiwalu był możliwy dzięki wsparciu JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika, Fundacji Rozwoju Politechniki Rzeszowskiej, miasta Rzeszów – Stolica Innowacji, Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Firmy Greinplast oraz partnerowi Wojewódzkiemu Domowi Kultury w Rzeszowie.

  Serdecznie gratulujemy wszystkim chórzystom udanych występów na zagranicznym festiwalu i tym samym życzymy dalszych sukcesów, dalszego udziału w zagranicznych koncertach oraz zdobywaniu wysokich miejsc w podobnych konkursach muzycznych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com