niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  We wrześniu startuje akcja pod hasłem „Książka za worek śmieci”. Za sprzątanie Rzeszowa otrzymasz ciekawą lekturę!   

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  To będzie już kolejna edycja akcji pod nazwą „Książka za worek śmieci”, którą zainicjowała w 2019 roku Anna Jaklewicz – podróżniczka oraz edukatorka. Jest to ogólnopolskie przedsięwzięcie, które odbędzie się również i w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie. Na czym będzie ono polegało? Po wcześniejszej rejestracji, 16 września wybierz się na wielkie sprzątanie lasku przy ul. Zawiszy Czarnego. Organizatorzy zapowiadają, że warto przyjść z całymi rodzinami – dorosłymi i dziećmi, by wspólnie sprzątać, a w ramach nagrody dla każdego uczestnika akcji przewidziana będzie ciekawa książka!

  W tym jednym dniu (16 września) podobne akcje organizowane są we wszystkich województwach w całej Polsce. Ustanowiona data nie jest przypadkowa. Od 16 do 18 września trwa akcji sprzątania świata. W poprzednim roku do udziału zgłosiło się trzydziestu ochotników, którzy zebrali w sumie 50 worków ze śmieciami oraz odpady wielkogabarytowe. Niedawno temu, bo 27 sierpnia rozpoczęła się rejestracja. Warto dodać, że w tym roku pozycje książkowe czekać będą na pierwszych 50 zgłoszonych dorosłych osób, a dla dzieci także będzie czekała limitowana pula książek. Dzieci jednak mogą się wybrać tylko pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Link do zgłoszenia się, znajduje się w linku poniżej:

  https://forms.gle/jb5E6V1x9i3oA1RZ6

  Praktyczne informacje dla wszystkich chętnych uczestników są dostępne na stronie internetowej: http://ksiazkazaworeksmieci.pl/ oraz na Facebooku: https://fb.me/e/34S2ukk5.

  Gdzie i kiedy zaplanowano sprzątanie w Rzeszowie?

  W Rzeszowie będzie sprzątany lasek przy ul. Zawiszy Czarnego. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 16 września 2023 r., o godzinie 10:00, w bocznej alejce biegnącej od ul. Zawiszy Czarnego w stronę Rzeszów Osiedle. Dokładna lokalizacja punktu zbiórki w Rzeszowie znajduje się tutaj: https://goo.gl/maps/MnDx6M3zuUjbV9GLA

  Wsparcie akcji oraz odbiór śmieci zapewni Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com