wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  W zeszłą niedzielę, Tyczyn świętował dożynki. Oprócz uroczystości, były występy różnych kapel ludowych i góralskich oraz zabawa taneczna!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za nami dożynki w Tyczynie. Impreza wpisała się do kalendarza na stałe, bowiem co roku w sierpniu, gmina ta organizuje obchody Święta Plonów. W dużym skrócie wydarzenie zainaugurowane zostało uroczystą mszą świętą z poświęceniem tradycyjnych wieńców razem z korowodem, który przeszedł ulicami Tyczyna. Wystąpiło wiele kapeli ludowych, zwieńczeniem imprezy był występ kapeli góralskiej, a do późnej nocy zorganizowana była zabawa taneczna. A podczas całych dożynek było też wiele wspaniałych atrakcji.

  I tym razem dokładnie 20 sierpnia 2023 roku, w ubiegłą niedzielę, o godzinie 16:00 rozpoczęły się dożynki uroczystą mszą świętą dożynkową oraz dziękczynną, w kościele parafialnym w Tyczynie – (Kościół Rzymskokatolicki Pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Trójcy Przenajświętszej). Po mszy barwny korowód między innymi z przepięknymi wieńcami przeszedł ulicami Tyczyna, od kościoła docierając na teren boiska sportowego przy hali sportowej Szkoły Podstawowej w Tyczynie, przy ul. Grunwaldzkiej 31. Po dotarciu na miejsce, odbyła się prezentacja wieńców oraz ogłoszone zostały wyniki konkursu „Tyczyn gminą pełną kwiatów i zieleni”. Nieco później, bo o godzinie 18:00 każdy uczestnik dożynek mógł posłuchać występów wokalnych różnych Zespołów Śpiewaczych, m.in. „Tyczyniaków.” Z kolei godzinę później, o 19:00 obejrzeć można było widowisko obrzędowe „Miodobranie” w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Grodziszczoki”. O 20:30 koncert zagrała góralska kapela ‘”Ciupaga”. Od godziny 21:30 każdy mógł się wybawić z didżejem Macio do wspaniałych, tanecznych melodii na zorganizowanej zabawie tanecznej.

  Oprócz tego odbyły się także darmowe warsztaty snycerskie oraz warsztaty kowalskie. Wszyscy mogli skosztować regionalnych smakołyków. Do tego wszystkiego z myślą o dzieciach zaplanowano animacje dla nich, a także dmuchany plac zabaw, oraz wiele innych atrakcji, w tym malowanie buziek, wplatanie kolorowych warkoczyków. Dostępna była także fotobudka, w której każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i otrzymać je od razu. Na stoiskach rękodzielniczych można było kupić jakąś dekoracyjną pamiątkę. Na wszystkich także czekały różne konkursy z nagrodami oraz o wiele więcej licznych atrakcji. A jak dokładnie było, przekonaj się oglądając zdjęcia!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com