sobota, 30 września, 2023
+

  Trzcinica zaprasza do siebie, do skansenu „Karpacka Troja” na festiwal archeologiczny z licznymi pokazami!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zapraszamy do odwiedzenia Trzcinicy, gdzie w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja odbędzie się niezwykły Festiwal Archeologiczny „Dwa Oblicza”. W dniach 18-20 sierpnia można będzie uczestniczyć w XI edycji tego wydarzenia, pełnego fascynujących pokazów i atrakcji. W trakcie Festiwalu każdy będzie miał wspaniałą okazję zgłębić tajniki dawnych rzemieślników, obserwować historyczne bitwy i wojownicze turnieje, a nawet samodzielnie spróbować swoich sił w różnych konkurencjach. Nie zabraknie również emocjonujących zawodów dla najmłodszych.

  W parku archeologicznym będzie można spotkać średniowiecznych rzemieślników, którzy pokażą swoje warsztaty, tworząc nie tylko codzienne przedmioty, ale także broń. Stanowiska garncarza, kowala, powroźnika, garbarza i wytwórcy kolczug otworzą przed wami drzwi do przeszłości. Jednak to inscenizacje bitew stanowić będą kulminacyjny punkt Festiwalu. Liczni wojownicy, zarówno z Polski, jak i z zagranicy, wezmą udział w tych dynamicznych wydarzeniach. Turnieje indywidualne i drużynowe pozwolą wojom rywalizować o tytuł najsprawniejszego wojownika, prezentując swoją umiejętność posługiwania się bronią.

  Nie tylko wojownicy wezmą udział w rywalizacji. Panie również będą mogły coś pokazać, na przykład biorąc udział w biegu dam oraz konkursie kulinarnym. Festiwal uatrakcyjni także koncert zespołu inspirowanego muzyką średniowieczną oraz pokazy jazdy konnej i inscenizację zdobycia grodu. Profesor Michał Parczewski, wybitny archeolog, wygłosi fascynujący wykład o początkach podziału Słowian na odłam wschodni i zachodni.

  Pierwszy dzień Festiwalu zakończy się wzruszającą inscenizacją pochówku ciałopalnego poległego wojownika, wzbogaconą tradycyjnymi obrzędami pogrzebowymi. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, będziecie mieli szansę cieszyć się wspaniałą muzyką średniowieczną i przeżyć niezapomniane chwile, odkrywając tajemnice dawnych czasów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com