środa, 1 maja, 2024
+

Fatalna inauguracja sezonu w wykonaniu Stali Rzeszów

Stal Rzeszów prowadzona przez nowego szkoleniowca Marka Zuba przegrała na własnym boisku w pierwszym meczu nowego sezonu Fortuna 1 ligi z Odrą Opole 2:5 (0:2). W 55. minucie nowy kapitan Stali Bartłomiej Poczobut nie wykorzystał rzutu karnego.

Wynik poniedziałkowego spotkania otworzyli goście. Wykorzystując sytuację z rzutu wolnego. W 7 minucie Maciej Makuszewski zagrał w pole karne gdzie piłka została zgrana do Borji Galana, który obrócił się z piłka i uderzył tuż przy słupku nie dając najmniejszych szans nowemu bramkarzowi rzeszowskiej Stali Jakubowi Wrąblowi.

W doliczonym czasie gry ponownie ze stałego fragmentu gry Odra Opole podwyższyła prowadzenie. Z rzutu rożnego z prawej strony boiska dośrodkował Makuszewski Piłka trafiła do Rafała Niziołka tóż przed bramkę. Pomocnik Odry nie miał najmniejszych szans, żeby skierować piłkę do siatki.

W 53. minucie Kacper Piątek został faulowany w polu karnym. Sędzia poniedziałkowego spotkania Jacek Małyszek z Lublina bez najmniejszych wątpliwości wskazał na 11. metr. Stal stanęła przed szansą na zmniejszenie strat na początku drugiej części meczu. Do piłki ustawionej na „wapnie” podszedł Bartłomiej Poczobut. Kapitan Stali uderzył w swoją prawą stronę, ale intencje strzelającego wyczuł Artur Haluch. Bramkarz Odry nie dał się pokonać.

W 56. minucie powalczył o piłkę Galan przy końcowej linni. Piłka trafiła do Makuszewskiego, który wycofał do Wojciecha Kamińskiego, który uderzeniem z pierwszej piłki podwyższył prowadzenie opolan.

W 64. minucie po weryfikacji VAR, sędzia Małyszek wskazał na 11 metr tym razem dla Odry. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Maciej Makuszewski, który pewnym strzałem podwyższył prowadzenie przyjezdnych.

W 72. minucie Kacper Sadłocha wpadł w pole karne z lewej strony zagrał w pole bramkowe wzdłuż bramki. Akcję strzałem celnym zakończył Szymon Łyczko, dla którego była to premierowa bramka w barwach Stali na pierwszoligowych boiskach.

W 87. drugą bramkę dla Stali strzelił Manuel Ponce García. Meksykanin otrzymał piłkę kilka metrów przed polem karnym podholował piłkę przed linię szesnastego metra i zdecydował się na uderzenie. Było to płaskie uderzenie tuż obok słupka. Interweniujący bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję.

W doliczonym czasie gry. Stalowcy wykonywali rzut rożny. Piłka po dośrodkowaniu Poczobuta trafiła przed pole karne. Szymon Łyczko stracił piłkę. Z tej sytuacji urodził się kontratak. Co bez problemów wykorzystał Galan, ustalając wynik pierwszego w tym sezonie spotkania.

2:5 Borja Galán 90.+

Stal: Wrąbel – Warczak (81. Krystian Wachowiak), Góra, Oleksy, Peña – Kłos (65. Szymon Łyczko), Poczobut, Danielewicz, Piątek (65. Manuel Ponce García), Prokić (86. Szymon Kądziołka) – Jaworśkyj (64. Kacper Sadłocha).

Odra: Haluch – Spychała, Kamiński, Żemło, Szrek (71. Artur Pikk) – Makuszewski (71. Tomáš Mikinič), Niziołek, Kamiński (90. Maciej Urbańczyk), Antczak (83. Michał Surzyn) – Czapliński (90. Michał Bednarski), Galán.

żółte kartki: Prokić, Poczobut, Piątek, Góra, Sadłocha – W.Kamiński, Makuszewski, Antczak, Haluch, Galán.

sędzia: Jacek Małyszek (Lublin).

W 55. minucie Bartłomiej Poczobut (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego (Artur Haluch obronił).