sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Zderzenie dwóch aut na głównym szlaku w kierunku Bieszczadów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Grabownicy Starzeńskiej, na drodze wojewódzkiej 886, która jest głównym szlakiem prowadzącym w kierunku Bieszczad, miała miejsce kolizja drogowa. Samochód osobowy marki Kia zderzył się z ciężarowym Iveco. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. To przypomina nam, jak ważne jest bycie uważnym na drodze.

  W czwartek 20 lipca po godzinie 16, dyżurny brzozowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w Grabownicy Starzeńskiej na drodze wojewódzkiej 886. Na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego, który podjął odpowiednie działania. Jeden z uczestników wypadku został przewieziony do szpitala, ale na szczęście jego obrażenia nie były poważne. W rejonie zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy, aby ułatwić przemieszczanie się.

  Przyczyną kolizji był 46-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, który kierując samochodem marki Kia, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie upewnił się wcześniej, czy może to zrobić w sposób bezpieczny. Dodatkowo nie zasygnalizował swojego zamiaru wykonania manewru i wjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z ciężarowym Iveco. Kierowcą Iveco był 66-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, który w tamtym momencie próbował wyprzedzić inny pojazd. Warto podkreślić, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierowca Kia został ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  Zdarzenie to przypomina o konieczności zachowania ostrożności i bezpieczeństwa na drodze. Liczy się nie tylko własna uwaga, ale także troska o innych uczestników ruchu. Odpowiedzialne zachowanie za kierownicą może uratować życie i uniknąć wielu nieszczęść.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com