środa, 17 lipca, 2024
+

  Hit! Dwie drużyny z Podkarpacia zwyciężyły w Pucharze Tymbarku. Gratulowali osobiście prezydent A. Duda i wiceminister M. Warchoł

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dwie drużyny z Podkarpacia odniosły zwycięstwo w Wielkim Finale turnieju o Puchar Tymbarku. W kategorii U12 dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Krasnem, natomiast w kategorii U12 chłopców triumfował SMS Stal Rzeszów.

  Mecze finałowe odbyły się na PGE Stadionie Narodowym, a sędzią finałów był sędzia międzynarodowy mający za sobą mecz o Mistrzostwo Świata w Katarze, oraz stambulski Finał Ligi Mistrzów Manchester City – Inter Mediolan Szymon Marciniak. Mecze finałowe z wysokości trybun oglądało wiele ważny osób na czele z prezydentem RP Andrzejem Dudą, który wyprowadzał drużyny grające w finale. Na trybunach zasiedli również prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysław Golba. Młodym zawodniczkom i zawodnikom z Podkarpacia mocno kibicował pochodzący z Niska wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

  Drużyna SP w Krasnem wygrała wszystkie swoje mecze w turnieju. Z kompletem zwycięstw przeszła przez fazę grupową, a następnie kolejno ćwierćfinał i półfinał. W ostatnim meczu drużyna trenera Macieja Śląskiego pokonała rywalki dopiero w rzutach karnych. W finale piłkarki z Krasnego zmierzyły się z AP PSP Klimontów. Wspaniałe spotkanie rozegrała Aleksandra Śliwińska, która zdobyła wszystkie trzy bramki dla swojego zespołu. Również Bartosz Brożyna z SMS Stali Rzeszów zaliczył hat-tricka w finale chłopców U12, a czwartego gola dorzucił Adrian Rzeszutko.

  Rzeszowianie pokonali w finale drużynę SP 7 Leszno rezultatem 4:1. Wcześniej wygrali między innymi dwa mecze w fazie grupowej, a ćwierćfinał i półfinał przeszli, wygrywając w rzutach karnych.

  W finale drużyna trenera Marcina Skiby zdominowała rywala i zasłużenie odniosła zwycięstwo. Autor trzech goli w finale chłopców otrzymał również nagrodę indywidualną dla najlepszego gracza turnieju w swojej kategorii, natomiast Laurę Bąk z SP Krasne uznano za najlepszą bramkarkę.


  W Warszawie, rywalizowały również dwie inne szkoły z województwa Podkarpackiego w kategorii U-10. Drużyna Aktywny Junior Borowa, k. Mielca, zajęła siódme miejsce wśród dziewcząt, natomiast SP 9 z Sanoka zdobyła piąte miejsce wśród chłopców.

  Mecze finałowe były transmitowane na żywo przez telewizję TVP Sport, a jednym z komentatorów był Marcin Włodarski, trener reprezentacji Polski U-17, który pochodzi z Krosna.

  Wyniki finałów w kat. U-12

  Dziewczęta: SP Krasne – PSP Klimontów 3:1

  Skład SP Krasne: Laura Bąk – Łucja Chmielowiec, Maja Gwozdek, Antonina Kunysz, Tereza Prochazkova, Aleksandra Śliwińska, Nadia Tereszkiewicz, Nikola Tereszkiewicz, Bianka Waszkiewicz, Magdalena Ziaja. Trener Maciej Śląski.

  Chłopcy: SMS Stal Rzeszów – SP 7 Leszno 4:1

  Skład SMS-u Stali: Gabriel Hoszko – Bartosz Brożyna, Oliwier Klepacki, Michał Matuszek, Hubert Nowak, Filip Orłowski, Adrian Rzeszutko, Filip Wojnar. Trener Marcin Skiba.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com