sobota, 30 września, 2023
+

  Do końca czerwca można zgłaszać swoje podcasty na prestiżowy konkurs im. redaktora Janusza Majki, który po raz trzeci organizowany jest w Rzeszowie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rusza Podcast Roku 2023. Zgłoszenia od Twórców przyjmowane są od 1 do 30 czerwca. Rozszerzone kategorie dla Twórców, aż 6 tygodniowe internetowe głosowanie na Nagrodę Publiczności, a także otwarte dla publiczności całodzienne święto podcastu towarzyszące Gali Finałowej 25 listopada w Rzeszowie – to tylko niektóre nowości trzeciej edycji Konkursu imienia redaktora Janusza Majki Podcast Roku 2023. Zgłoszenia od Twórców przyjmowane są do końca czerwca na stronie www.podcastroku.pl.

  Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19.

  Podczas drugiej edycji w 2022 roku Jury przyznało łącznie 13 nagród i wyróżnień. Do konkursu zgłoszono 330 podcastów, które oceniło aż 31 osobowe Jury. Ubiegłoroczna pula nagród wyniosła 90 000 złotych. Z kolei podczas pierwszej edycji 2021 do Twórców trafiło 85 000 złotych.

  „Widząc jak dynamicznie w ostatnich miesiącach rozwija się rynek podcastów w Polsce, w tym roku dodaliśmy również kategorię Debiut. Ponad 30 osobowe Jury doceni w ten sposób również najlepszego Twórcę, który wystartował z podcastem w ostatnim czasie ” – zapowiada Tomasz Majka, jeden z inicjatorów oraz syn patrona Konkursu.

  Zgłoszenia do trzeciej edycji Konkursu będą przyjmowane w następujących kategoriach:

  • Polityka, społeczeństwo, gospodarka

  • Lifestyle, kultura, hobby

  • Nauka, edukacja, technologie

  • Kryminał

  • Debiut

  • Marka zlecająca bądź sponsorująca podcast

  Jury rozszerzone o laureatów drugiej edycji Konkursu będzie przesłuchiwać zgłoszone podcasty od lipca do września. W Międzynarodowym Dniu Podcastu 30 września, Jury ogłosi po 3 nominacje w każdej kategorii. Tego dnia rozpocznie się również 6 tygodniowe głosowanie publiczności na ulubiony Podcast ze wszystkich nominowanych przez Jury na stronie www.podcastroku.pl.

  Rozstrzygnięcie trzeciej edycji Podcast Roku odbędzie się 25 listopada, w czasie Gali Finałowej w Centrum Kulturalno– Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. „W tym roku po raz pierwszy uczcimy rozwój polskich podcastów całodniowym wydarzeniem, otwartym dla publiczności. Będzie to seria spotkań autorskich, debat i warsztatów. Kulminacyjnyjnym momentem tego dnia będzie wręczenie nagród i wyróżnień.

  Wszystkie informacje o Konkursie dostępne są na stronie https://podcastroku.pl/ oraz w mediach społecznościowych. Kontakt: Tomasz Majka +48 733 899 896; tomasz.majka@podcastroku.p

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com