sobota, 30 września, 2023
+

  Bezpartyjni Samorządowcy zwiększają aktywność na Podkarpaciu

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Województwo podkarpackie to kolejny region, w którym Bezpartyjni Samorządowcy wystawią swoich kandydatów w wyborach parlamentarnych. W sobotę, 27 maja przedstawiony został pełnomocnik Bezpartyjnych Samorządowców na Podkarpaciu. Został nim dr Paweł Frankiewicz. W drużynie Bezpartyjnych z tego regionu jest również prezydent Przemyśla – Wojciech Bakun.

  Bezpartyjni Samorządowcy to ogólnopolskie stowarzyszenie zrzeszające samorządowców wszystkich szczebli. Do naszej drużyny dołączają prezydenci miast, burmistrzowie, starostowie, wójtowie oraz radni samorządów wszystkich szczebli. Wszystkich łączy idea tworzenia NORMALNEJ POLSKI – solidarnej, rozwijającej się, innowacyjnej, będącej blisko ludzi i dla ludzi.

  Systematycznie budujemy struktury w kolejnych województwach. Naszym celem jest wystawienie kandydatów do parlamentu w całym kraju.

  – zaznacza Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego, jeden z liderów Bezpartyjnych Samorządowców.

  Jako Bezpartyjni Samorządowcy pracują nad stworzeniem nowych struktur parlamentarnych i samorządowych, które będą składały się z samorządowców i przedsiębiorców z naszego regionu.

  Wierzymy, że ta współpraca może przynieść korzyści dla nas wszystkich. Nasza inicjatywa opiera się na bezstronności politycznej. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy podzielają nasze przekonanie o sile samorządu i biznesu w budowaniu silniejszego, bardziej zintegrowanego Podkarpacia.

  – mówi dr Paweł Frankiewicz, pełnomocnik Bezpartyjnych Samorządowców na Podkarpaciu.

  Dr Paweł Frankiewicz z wykształcenia jest prawnikiem, z zamiłowania działaczem społecznym. Pochodzi z Podkarpacia i prowadzi rodzinną firmę na terenie gminy oraz inne firmy o zasięgu międzynarodowym. Uzyskał tytuł doktora nauk prawnych Kyiv National Economics University. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, uzyskał tytuł Executive Master of Business Administration (EMBA) w Warsaw Management University, ApsleyBusiness School – London. Studiował również na Uniwersytecie Rzeszowskim, gdzie uzyskał tytuł magistra prawa.

  Bezpartyjni Samorządowcy ogłaszają start w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Wystawią m.in. kandydatów we wszystkich 100 okręgach wyborczych do Senatu RP.

  Bezpartyjni Samorządowcy to ruch społeczny, który powstał przed wyborami samorządowymi w 2014 roku. Część działaczy stowarzyszenia Obywatelski Dolny Śląsk (ODŚ) sprzeciwiła się wówczas zawarciu przez jego prezesa – Rafała Dutkiewicza – porozumienia z Platformą Obywatelską i powołała nowy komitet. Prezydenci miast: Robert Raczyński (Lubin), Piotr Roman (Bolesławiec) oraz kilkunastu innych samorządowców, pozostając wierni idei bezpartyjności, wystartowali samodzielnie w wyborach do sejmiku wojewódzkiego i odnieśli sukces. Zdobywając wówczas cztery mandaty, Bezpartyjni Samorządowcy stali się nową siłą w polityce regionalnej.

  Jednym z wojewódzkich radnych z ramienia Bezpartyjnych Samorządowców został Paweł Kukiz, który w 2015 roku wystartował w wyborach na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Dzięki zaangażowaniu wielu środowisk i wsparciu osób z całego kraju osiągnął znakomity wynik – ponad 20% głosów. Sukces radnego Bezpartyjnych dał podstawy do budowania struktur w całym kraju.

  W 2018 roku Bezpartyjni Samorządowcy, wzmocnieni współpracą z Dolnośląskim Ruchem Samorządowym, któremu przewodniczył marszałek Cezary Przybylski, wystartowali w wyborach samorządowych jako komitet ogólnopolski. Pod wspólnym szyldem zgromadzili samorządowców z różnych regionów kraju, m.in. dolnośląskich Bezpartyjnych Samorządowców, Mazowiecką Wspólnotę Samorządową, Bezpartyjnych Pomorze Zachodnie i Lepsze Lubuskie.

  Czwarta siła w Polsce

  W wyniku wyborów samorządowych Bezpartyjni Samorządowcy stali się czwartą siłą w Polsce. Chociaż nie udało im się wystawić list we wszystkich okręgach, uzyskali wynik 5,3% w skali kraju. Wprowadzili do wojewódzkich sejmików 15 radnych. Na Dolnym Śląsku marszałkiem ponownie został lider Bezpartyjnych Cezary Przybylski. Z kolei w Zielonej Górze prezydentem miasta został Janusz Kubicki, w Bolesławcu – Piotr Roman, a w Szczecinie – Piotr Krzystek. W Zachodniopomorskim stanowisko przewodniczącej sejmiku objęła Maria Ilnicka-Mądry. Konrad Rytel, wywodzący się z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej, zasiada natomiast w mazowieckim sejmiku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com