sobota, 30 września, 2023
+

  Jak było na konferencji prasowej dotyczącej Rzeszów Breakout Days 2023? Co wiemy już teraz o festiwalu?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów Breakout Days 2023, kultowy festiwal upamiętniający twórczość Tadeusza Nalepy jak co roku odbędzie się 14-16 września. Estrada Rzeszowska w trakcie konferencji prasowej zdradziła, co czeka wszystkich fanów tego wydarzenia: nowa identyfikacja wizualna autorstwa znanego artysty – grafika Macieja Świętego z Wrocławia; konkurs dla zespołów bluesowych o nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa; nowa strona internetowa Festiwalu, która będzie poświęcona życiu i twórczości Tadeusza Nalepy; koncert otwarcia poprowadzi znany polski dziennikarz muzyczny, miłośnik bluesa Jan Chojnacki; wydarzenie będzie transmitowane na żywo w Radiu Nowy Świat.

  Po konferencji, niesamowity koncert dał BARTEK GRZANEK z zespołem- szczerze liczymy, że to nie ich ostatni występ w Rzeszowie!

  Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach.

  Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem. Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej społeczności, jednak za cel stawiamy sobie kultywowanie oraz uhonorowanie twórczości Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa. Działania interdyscyplinarne: konkursy, koncerty, seminaria, pozwolą na konfrontację muzyki zespołu Breakout z nowoczesnymi interpretacjami nurtu muzycznego jakimi są blues i rock. W festiwalu uczestniczą debiutanci, profesjonalni muzycy oraz uczestnicy konkursów, którzy wymieniają się doświadczeniami.

  Kultowy Festiwal upamiętniający twórczość Tadeusza Nalepy jak co roku odbędzie się w połowie września.  Szczegóły dotyczące imprezy poznaliśmy wczoraj, 31 maja 2023 podczas konferencji prasowej. Tegoroczna edycja wydarzenia będzie obfitować w nowości.

  Breakout Days to Festiwal muzyczny stworzony ku pamięci Tadeusza Nalepy – wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty. Muzyka tworzona przez Nalepę oraz zespół Breakout od lat elektryzuje słuchaczy i wytycza nowy kierunek w polskiej muzyce rozrywkowej.

  Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. Celem imprezy jest kultywowanie oraz uhonorowanie twórczości Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa, a także dotarcie do wszystkich fanów bluesa.

  Breakout Days to od lat elektryzująca muzyka, ale także wydarzenia interdyscyplinarne. Tegoroczna edycja zaskoczy jednak nowościami. Co ubarwi Festiwal?

  M.in. nowa identyfikacja wizualna autorstwa znanego artysty – grafika Macieja Świętego z Wrocławia, która zostanie zaprezentowana podczas konferencji prasowej. Z myślą o rozwijaniu Festiwalu i coraz szerszym promowaniu postaci Nalepy, po raz pierwszy w ramach wydarzenia przeprowadzony zostanie konkurs dla zespołów bluesowych o nagrodę Prezydenta Miasta Rzeszowa.

  Zostanie także zaprezentowana nowa strona internetowa Festiwalu, która będzie poświęcona życiu i twórczości Tadeusza Nalepy. Zaprezentuje historię artysty, a także zespołów Blackout i Breakout. To jedyna taka strona w Polsce, która pomoże w zachowaniu spuścizny Nalepy. Znajdą się na niej również archiwalne, unikatowe materiały przekazane przez rodzinę muzyka.

  W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 14-16 września. Imprezę rozpocznie koncert otwarcia, który poprowadzi znany polski dziennikarz muzyczny, miłośnik bluesa Jan Chojnacki. Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo w Radiu Nowy Świat.

  Tegoroczne koncerty obfitujące w bluesowe riffy zabrzmią w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie oraz Rzeszowskich Piwnicach. Nie zabraknie stałego punktu imprezy, czyli akcji „Gramy dla Nalepy”, która gromadzi wielu artystów wokół pomnika ojca polskiego bluesa przy ul. 3-go Maja w Rzeszowie. Gitarzyści co roku wspólnie odgrywają w tym miejscu kultowy utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”.

  Do sprzedaży trafią bilety jednodniowe oraz karnety – w promocyjnej cenie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com