poniedziałek, 4 grudnia, 2023
+

  Będą dodatkowe pieniądze na budowe Wisłokostrady

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czerwcu miasto Rzeszów planuje rozstrzygnąć przetarg na budowę Wisłokostrady – trasy łączącej aleję Rejtana z ulicą gen. Maczka. Dzisiaj prezydent miasta, Konrad Fijołek, podpisał umowę na dofinansowanie inwestycji dodatkową kwotą 30 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  Dotacja ta, obiecana miastu jeszcze zimą, ma na celu wsparcie samorządowców z dużych miast takich jak Rzeszów w inwestycjach. Maksymalna kwota dofinansowania to 30 mln zł, co uzupełni wcześniej przyznane miastu 65 mln zł z programu Polski Ład. Rafał Weber, wiceminister infrastruktury, podkreślił, że Rzeszów jest pierwszym miastem, które otrzyma pieniądze z tego źródła.

  Prezydent Fijołek podkreślił, że inwestycja warta około 180 mln zł będzie możliwa dzięki dobrej współpracy z rządem. Wisłokostrada to jeden z kluczowych projektów drogowych, przewidzianych do realizacji na najbliższe lata. Dwupasmowa trasa połączy aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą, a stąd doprowadzi przez ul. gen. Maczka do skrzyżowania ul. Lubelskiej z al. Wyzwolenia.

  Na razie gotowy jest około 500-metrowy fragment, łączący al. Rejtana z nowym targowiskiem. Nowa trasa z ulicą Ciepłowniczą połączy się rondem, a przebudowany zostanie most Załęski, dzięki czemu w kierunku ul. Lubelskiej kierowcy pojadą także dwupasmówką. Władze Rzeszowa liczą, że umowę na wykonanie prac uda się podpisać najpóźniej w czerwcu. Przetarg na budowę trasy został już ogłoszony, a oferty od wykonawców mają zostać otwarte w maju.

  Konrad Fijołek zaznaczył, że Wisłokostrada jest kluczowa dla rozwoju miasta, otwierając Rzeszów na północ i dając nowe możliwości rozwoju. Jednocześnie inwestycja ta umożliwi otwarcie terenów inwestycyjnych, rozładowanie ruchu w centrum miasta oraz zabezpieczenie miejsca pod zieleń i rekreację. Plan zagospodarowania dla Kopca Konfederatów Barskich, z którym droga będzie sąsiadować, jest już uchwalony. Podczas wtorkowej sesji radni podejmą kolejny, tym razem dla kolejnych 30 hektarów nad rzeką w tym rejonie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com