środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Fundacja Misji Obywatelskiej operatorem Funduszu Młodzieżowego na Podkarpaciu

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już wkrótce do młodzieżowych rad na terenie województwa podkarpackiego popłynie wsparcie, którego w historii jeszcze nie było. Fundacja Misji Obywatelskiej, jako operator Funduszu Młodzieżowego będzie wspierać inicjatywy młodzieży na obszarze Podkarpacia.

  W ramach konkursu możliwe będzie ubieganie się o środki finansowe w ramach tzw. Ścieżki 1.Tworzenie i aktywacja rad młodzieżowych.

  Jej celem przede wszystkim jest wsparcie inicjatyw zmierzających do tworzenia młodzieżowych rad i sejmików, pomoc w zaistnieniu przedsięwzięciom realizowanym przez rady i sejmiki dla wspólnot lokalnych oraz służenie zwiększeniu potencjału i trwałości młodzieżowych organów przy jednostkach samorządu terytorialnego przez kompetencyjne i organizacyjne wzmocnienie liderów rad i realizowanych przez nich działań.

  Jako operator Funduszu Młodzieżowego będziemy wspierać inicjatywy w zakresie tworzenia i aktywizowania młodzieżowych rad na Podkarpaciu. Środki będą przeznaczane na różne inicjatywy mieszczące się w ramach Funduszu Młodzieżowego i jego ścieżek. Przykładowo finansowane będą działania, które będą dotyczyły wolontariatu, działalności kulturalnej, zawodów sportowych, współpracy młodzieżowych rad. Wymienione przykłady są niewielkim wycinkiem faktycznego zakresu, bowiem katalog naprawdę jest szeroki.

  Szczegółowe informacje podamy w regulaminie konkursu. Już dziś możemy powiedzieć, że warto obserwować nasze profile w mediach społecznościowych, aby niczego nie przegapić. Wspieramy i budujemy społeczeństwo obywatelskie w województwie podkarpackim. Dzięki wsparciu NIW-CRSO w ramach Funduszu Młodzieżowego dajemy podkarpackiej młodzieży faktyczne narzędzia, które aktywnie ją włączają w życie społeczne i publiczne

  – komentuje Adam Poręba, Wiceprezes Zarządu Fundacji.

  Przystanek – Czas na Podkarpacką Młodzież! to projekt realizowany przez Fundację Misji Obywatelskiej w ramach Rządowego Programu Fundusz Młodzieżowy na lata 2022-2033.

  Jest on adresowany młodzieży w wieku 15-29 lat działającej na terenie województwa podkarpackiego. Celem projektu jest zwiększenie zaangażowania młodzieży i młodzieżowych organizacji pozarządowych w życie publiczne przez wsparcie inicjatyw młodzieżowych, wzrost ich znaczenia w życiu publicznym oraz ich wzmocnienie instytucjonalne.

  Projekt sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Młodzieżowy na lata 2022-2033. Program pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. polityki młodzieżowej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com