środa, 17 lipca, 2024
+

  Wojewódzka stacja pogotowia ratunkowego otrzymała nowoczesne karetki

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie trafiły trzy nowe ambulanse o wartości 1,6 mln zł. Zakup karetek został dofinansowany dzięki zaangażowaniu środków z rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

  W 2021 roku Ministerstwo Zdrowia zasiliło Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dodatkowymi środkami, z przeznaczeniem na finansowanie inwestycji budowlanych oraz zakupów sprzętu w podmiotach leczniczych, służących przeciwdziałaniu pandemii koronawirusa. W wyniku przeprowadzonej analizy wskazano na konieczność dofinansowania zakupu w regionie nowych ambulansów, w tym kilku dla działających w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie – Lidera konsorcjum w podkarpackim rejonie operacyjnym.

  Łączna wartość, jaką Ministerstwo Zdrowia przeznaczyło na zakup ambulansów dla potrzeb zespołów ratownictwa medycznego dla województwa podkarpackiego to 6 mln złotych. Z tej kwoty na potrzeby Wojewódzkiej Stacji  Pogotowania Ratunkowego przeznaczonych zostało 1,5 ml złotych.

  Za nowe ambulanse dziękował dyrektor WSPR w Rzeszowie Andrzej Kwiatkowski, podkreślając, jak ważne jest tworzenie warunków, aby ratownicy mogli świadczyć pomoc w pełni wykorzystując swoje kompetencje i doświadczenie.

  Coraz ciężej mamy my – ratownicy medyczni. Musimy jechać na coraz gęściej zaludnione osiedla, z ciasną zabudową. W związku z tym te ambulanse są mniejsze. Po to, aby dostosować się do tego ukształtowania terenu 

  Andrzej Kwiatkowski, dyrektor WSPR w Rzeszowie

  Łącznie Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zamówiła 4 nowe ambulanse. Finansowanie trzech z nich jest wynikiem wykorzystania wspomnianych funduszy, natomiast czwarty pojazd zakupiono w ramach środków własnych.

  Dziś mamy kolejne ważne wydarzenie związane z poprawą jakości ambulansów, użytkowanych w systemie państwowego ratownictwa medycznego w Rzeszowie, bo przekazujemy trzy ambulansy dla WSPR w Rzeszowie, która jest  liderem konsorcjum na rejon Podkarpacia. Środki na zakup ambulansów pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

  To dało możliwość zakupu trzech nowych ambulansów, czwarty został zakupiony w ramach środków Państwowego Ratownictwa Medycznego, które były w dyspozycji rzeszowskiego pogotowia. To dobry czas dla rzeszowskiej stacji , która nie tylko jest liderem konsorcjum na całe Podkarpacie, ale także realizuje usługi ratownictwa medycznego w obszarze centralnym województwa, w mieście Rzeszowie, w powiecie rzeszowskim i leżajskim

  Ewa Leniart, wojewoda podkarpacka
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com