10,6 C
Rzeszów
sobota, 1 października, 2022
+

  Podkarpaccy terytorialsi biorą udział w międzynarodowych zmaganiach

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Terytorialsi z Podkarpacia rozpoczęli zmagania w 9 edycji międzynarodowych zawodów rozpoznawczych „Admiral Pitka Recon Challenge 2022″ na terytorium Republiki Estońskiej.

  Żołnierze z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wspólnie z Estonian Defence League rozpoczęli zmagania w zawodach rozpoznawczych pk. „Admiral Pitka Recon Challenge 2022″ na terytorium Republiki Estońskiej. To jedne z bardziej elitarnych międzynarodowych wyzwań taktycznych organizowanych dla drużyn rozpoznawczych ze struktur NATO na terytorium Europy. W tym roku rywalizacja odbywa się w rejonie Lääne- Virumaa, w zawodach udział biorą zawodnicy z 12 krajów.

  „Admiral Pitka Recon Challenge 2022″ to międzynarodowe zawody sportowo-wojskowe, w których zespołom przedstawiany jest fikcyjny scenariusz i sytuacje, zgodnie z którymi muszą ukończyć konkurencje. Poszczególne zespoły mają przebyć łącznie około 120 kilometrów, z czego ponad 80 kilometrów pieszo. Trasa wiedzie przez tereny otwarte, bagniste, zabudowane i rolnicze. Teren będzie przemierzany w określonej kolejności punktów kontrolnych. Drużyny będą poruszać się w pełnym kamuflażu, unikając kontaktu z przeciwnikiem oraz innymi zespołami. Wojska Obrony Terytorialnej reprezentuje czteroosobowy zespół żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”.

  Podczas współzawodnictwa żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady OT wykażą się wiedzą i umiejętnościami wojskowymi. W czasie patrolu zmierzą się z różnymi warunkami pogodowymi, w sytuacjach dużego obciążenia fizycznego i psychicznego. Zawody mają na celu sprawdzenie wiedzy i umiejętności praktycznych zawodników oraz wyłonienie najlepszego zespołu.

  Estońska Kaitseliit to odpowiednik Wojsk Obrony Terytorialnej w Polsce, wchodzi w skład Estońskich Sił Zbrojnych. Kaitseliit jest jedną z zagranicznych formacji OT, z którą do partnerskiej współpracy Dowódca WOT wyznaczył brygadę z Podkarpacia. Podkarpaccy terytorialsi od ponad dwóch lat współpracują z Estonian Defence League.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -