10,2 C
Rzeszów
sobota, 1 kwietnia, 2023
+

  Wystartował 31. Marma Rajd Rzeszowski

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Uroczystym otwarciem w Millenium Hall rozpoczął się MARMA 31. Rajd Rzeszowski, runda, która w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest już nieprzerwanie od dwóch dekad. W trakcie piątej rundy cyklu, najlepsze polskie i zagraniczne załogi zmierzą się z jedenastoma wymagającymi odcinkami specjalnymi, włączając w to niezwykle widowiskowy przejazd ulicami Rzeszowa w piątkowy wieczór.

  Chwilę przed ceremonią startu MARMA 31. Rajdu Rzeszowskiego w Millenium Hall odbyła się konferencja prasowa, w której udział spośród kierowców wzięli zeszłoroczny zwycięzca Erik Cais, aktualny lider klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski Tom Kristensson oraz lokalny bohater Grzegorz Grzyb. Wśród zaproszonych gości obecni byli również Stanisław Kruczek – wicemarszałek województwa podkarpackiego, Krystyna Stachowska – wiceprezydent Rzeszowa, Michał Sikora – prezes Polskiego Związku Motorowego, Jarosław Noworól – przewodniczący komitetu organizacyjnego, prezes Automobilklubu Rzeszowskiego.

  Każdy zawodnik, który tutaj przyjeżdża zza granicy powiela to, że jest tutaj świetna atmosfera i świetne trasy. My musimy zrobić co w naszej mocy, z innymi polskimi kierowcami, żeby ta rywalizacja z nami była jak najtrudniejsza i mam nadzieję, że zwycięzca rajdu będzie z Polski. Wszyscy przygotowujemy się bardzo mocno do startu w tej imprezie, pracujemy by jak najlepiej przygotować samochód i walczyć. Po dzisiejszym odcinku testowym można stwierdzić, że tak ślisko jeszcze nie było!

  Grzegorz Grzyb, kierowca rajdowy

  Bardzo się cieszę, że mogę być częścią mistrzostw Polski, zarówno z punktu sportowego jak i nawet turystycznego. Potrzebowałem trochę czasu, żeby przyzwyczaić się do tych warunków. Tutejsze asfalty są bardzo wymagające, odcinki są wąskie i bardzo techniczne, ale sprawiają wiele radości. Zrobię co w mojej mocy, żeby móc walczyć o mistrzostwo Polski.

  Tom Kristensson, lider klasyfikacji generalnej RSMP
  fot. Kurier Rzeszowski

  Rajd Rzeszowski wpisał się na stałe w kalendarz RSMP i jest mocnym filarem. Był jednym z trzech rajdów w roku pandemicznym i uratował kalendarz mistrzostw Polski. Te piękne trasy przyciągają świetnych zawodników rywalizujących na najwyższym poziomie. Mistrzostwa Europy gościły już tu dwukrotnie, co potwierdza wysoki poziom organizacji tego rajdu.

  Michał Sikora, prezes Polskiego Związku Motorowego

  Tegoroczny Rajd Rzeszowski jest nie tylko kolejną odsłoną walki o tytuł RSMP, ale również rundą międzynarodowych cykli – Rajdowego Trofeum Europy, Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej oraz Rajdowych Mistrzostw Słowacji. Dodatkowo kibice będą mogli podziwiać historyczne rajdówki w ramach Motul HRSMP.

  Piątkowe zmagania będą miały miejsce od 12:55. Zawodnicy dwukrotnie przejadą odcinki Pstrągowa i Lubenia. Świetnym zwieńczeniem sportowych emocji będzie wieczorny odcinek ulicami Rzeszowa, gdzie będzie można w świetle zachodzącego słońca, a następnie niemal w całkowitej ciemności podziwiać przejazdy rajdowych załóg.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com