9,9 C
Rzeszów
sobota, 1 kwietnia, 2023
+

  Młodzieżowa reprezentacja Polski ponownie w naszym województwie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  27 września 2022 r – tę datę powinni zapisać kibice piłkarscy w naszym regionie. ponownie na Podkarpaciu zostanie rozegrany mecz młodzieżowej reprezentacji narodowej. Biało-czerwoni podejmą topową Portugalię.

  Decyzję o powierzeniu meczu ogłosił w piątek, 5.08 podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej Prezes Podkarpackiego ZPN, Wiceprezes PZPN Mieczysław Golba.

  Podczas środowego posiedzenia Zarządu PZPN zapadła decyzja, że Podkarpacie będzie organizatorem meczu U-20 Polska – Portugalia i niezwłocznie chcemy się tą radosną informacją z Państwem podzielić. Bardzo się cieszymy, że PZPN ponownie powierzył nam organizację meczu międzynarodowego. Po rywalizacji pierwszej reprezentacji kobiet Ukrainy, w naszym regionie ponownie będziemy przeżywać reprezentacyjne emocje – tym razem związane z młodzieżową kadrą naszego kraju. W naszym regionie trzy stadiony spełniają wymogi co do organizacji meczu tej rangi. Rzeszów, Mielec oraz Stalowa Wola. Wkrótce podejmiemy decyzję co do lokalizacji tego meczu. Wtedy również podamy informację o biletach, ale raczej będą to wejściówki płatne, ze względu na to, że jeśli ktoś zapłaci, to będzie chciał przyjść na mecz.

  Mieczysław Golba, Prezes Podkarpackiego ZPN, Wiceprezes PZPN

  Portugalia to przeciwnik z górnej półki, jest to bowiem dwukrotny mistrz świata do lat 20 oraz uczestnik mistrzostw świata U-20, które w 2019 roku odbyły się w Polsce.

  Mecz zostanie rozegrany w ramach Turnieju Ośmiu Narodów – Elite League. W turnieju biorą udział: Polska, Portugalia, Niemcy, Czechy, Anglia, Norwegia, Rumunia, Włochy Będzie to trzecie spotkanie podopiecznych Miłosza Stępińskiego w tych rozgrywkach. Cztery dni wcześniej, biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Niemcami.

  W czerwcowym spotkaniu Polacy inaugurując rozgrywki nowego sezonu pokonali na wyjeździe Włochów 1:0.

  W tym spotkaniu nie zabrakło naszych, regionalnych, podkarpackich akcentów.
  W podstawowym składzie wystąpił gracz Stali Rzeszów Dominik Marczuk, a po przerwie na boisku pojawili się pochodzący z naszego regionu bramkarz Kacper Bieszczad oraz Michał Rakoczy. I połowę rozegrał również nowy gracz ekstraklasowej Stali Mielec – Fryderyk Gerbowski

  To kolejne mecze reprezentacji U-20 w naszym regionie. Na Stadionie Miejskim
  w Rzeszowie młodzi kadrowicze grali trzykrotnie.

  07.10.2021 r. Polska 0:0 Niemcy

  09.09.2019 r. Polska 0:1 Portugalia

  31.08.2017 r. Polska 0:0 Szwajcaria

  Dotąd w meczach rozegranych na Podkarpaciu nie doczekaliśmy się bramki dla biało-czerwonych. Wierzymy, że tym razem będzie inaczej. 

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com