-0,3 C
Rzeszów
sobota, 28 stycznia, 2023
+

  Rozbudowa ulicy Warszawskiej. Będzie łatwiejszy dojazd na autostradę A4 i lotnisko w Jasionce

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 25 lipca rozpoczęła się symbolicznym „wbiciem” łopaty kolejna przebudowa ulicy Warszawskiej w Rzeszowie. Droga zyska dodatkową jezdnię. Co poprawi dojazd do autostrady A4 i lotniska w Jasionce. Przewidywany koszt rozbudowy to ponad 33, 4 mln złotych.

  Przebudowa obejmie około kilometrowy odcinek ulicy Warszawskiej, a także dochodzące do niej jezdnie i skrzyżowania w tym rejonie. Na tym fragmencie ulica główna zostanie rozbudowana do dwóch jezdni, na których będzie po dwa pasy ruchu. Powstaną tu także ścieżki rowerowe, nowe chodniki, zatoki autobusowe i oświetlenie, przebudowane zostaną sieci podziemne. Zadaniem wykonawcy będzie ponadto budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicą Myśliwską, modernizacja przejazdu kolejowego przez biegnącą obok linię Rzeszów-Ocice i montaż ekranów akustycznych.

  Spotykamy się w miejscu, gdzie kiedyś przebiegała granica miasta. Teraz rozpoczynamy tu budowę drogi, która poprawi komfort i bezpieczeństwo jazdy między Rzeszowem a autostradowym węzłem A4 Rzeszów Północ. W ten sposób nasze miasto zostanie wpięte w drogowy system krajowy, a nawet europejski, bo przecież autostrada A4 jest częścią szlaku międzynarodowego

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Obecny podczas uroczystości wbicia łopaty na ternie budowy sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber zapewnił, że Rzeszów może liczyć na dofinasowanie nie tylko tej inwestycji drogowej. Miasto będzie się mogło starać o kolejne środki finansowe na rozbudowę dróg.

  Na wykonanie wszystkich prac mamy 16 miesięcy. Postaramy się tak je zorganizować, aby utrudnienia w ruchu były jak najmniejsze

  Maciej Łukaszek, Strabag kierownik budowy
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com