czwartek, 2 maja, 2024
spot_img
+

    Rusza cykl wakacyjnych zajęć dla dzieci online!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    „Sieć na kulturę” to cykl całkowicie darmowych zajęć, który powstał z myślą o dzieciach, które będą chciały na wakacjach rozwinąć swoje komputerowe umiejętności. Cykl zajęć online proponowany jest osobom, które znajdują się w przedziale wiekowym między 10 a 18 rokiem życia. Takie warsztaty to doskonała okazja do tego, by trochę podszkolić się w różnych komputerowych i internetowych dziedzinach. Każde dziecko już w jeden tydzień dowie się jak poruszać się bezpiecznie po sieci, pozna podstawy programowania, czy robienia komputerowej grafiki. Każdy wybierze coś dla siebie spośród szerokiej oferty zajęć o różnej tematyce.

    Jak dzieci powinny zadbać o bezpieczeństwo w internecie? Gdzie najlepiej szukać zasobów cyfrowych? Co trzeba wiedzieć, by korzystać z sieciowych usług i serwisów na zaawansowanym poziomie? Doświadczeni trenerzy realizujący projekt „Sieć na kulturę” mogą pomóc i zwiększyć kompetencje dzieci i młodzieży w ramach jednego z ośmiu tygodniowych kursów w formule online.

    Wakacje powinny być czasem na odpoczynek i realizowanie pasji. Ponieważ nie wszyscy rodzice mają pomysł na zorganizowanie całego lata dla swoich pociech, Fundacja Wspierania Zrównoważonego Rozwoju proponuje bezpłatne kursy rozwojowe w ramach projektu „Sieć na kulturę”

    Wystarczy tydzień, by zrealizować pełny kurs, który realnie podniesie kompetencje i znacznie ułatwi planowanie ścieżki przyszłej edukacji oraz kariery. Bogaty zakres tematyczny obejmuje zarówno miękkie i twarde umiejętności (podstawy programowania, projektowanie graficzne itp.).

    „Sieć na kulturę” to projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat. Celem projektu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat poprzez prowadzenie atrakcyjnych i perspektywicznych zajęć. Do wyboru jest 8 ścieżek tematycznych:

    • Bezpieczne zachowania w sieci,
    • Dostępność zasobów cyfrowych online,
    • Dziennikarstwo online,
    • Edukacja online,
    • Kompetencje medialne,
    • Korzystanie z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomie,
    • Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych,
    • Projektowanie i realizacja serwisów internetowych oraz gier mobilnych.

    Projekt jest w 100% dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”). Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu: https://www.siecnakulture.pl.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com