17 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Stalowa Wola otrzymała dotacje na zakup 6 nowych autobusów elektrycznych

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W piątek 23 lipca br. do Stalowej Woli przybyli minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka oraz prezes NFOŚiGW Maciej Chorowski. Wizyta była inauguracją kolejnego naboru w programie „Zielony Transport Publiczny”, w którym to miasto Stalowa Wola otrzymało dotację w wysokości 12,7 mln zł na zakup 6 nowych, dużych autobusów elektrycznych.

  Program priorytetowy „Zielony Transport Publiczny” to program wieloletni NFOŚiGW, który odpowiada na wyzwania i potrzeby w zakresie transformacji transportu publicznego w Polsce. Jego celem jest obniżenie wykorzystania energii i paliw emisyjnych w publicznym transporcie zbiorowym i rozwój zielonej, inteligentnej mobilności.

  „Otrzymaliśmy dotację w wysokości 12 mln 720 tys. zł na zakup autobusów. Cały projekt wyliczany w ramach kosztorysu to 19,5 mln zł,  z czego koszt własny miasta to będzie około 3,5 mln zł dlatego, że będziemy korzystali na zasadach podatkowych z rozliczenia podatku VAT od zakupu tych autobusów”

  – powiedział podczas konferencji prasowej prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

  Prezes NFOŚiGW Maciej Chorowski poinformował, że suma dofinansowań w programie (pierwszej i drugiej edycji) to będzie około 2 miliardów zł, łącznie zakupionych zostanie 1000 autobusów.

  Stalowa Wola aspiruje do tego, aby być zielonym, ekologicznym i nowoczesnym miastem.

  Źródło informacji: https://www.stalowawola.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -